Naga Marketslogo Global BD TradingPo dwóch tygodniach przerwy powracamy do publikacji podsumowań przygotowanych przez zawodowego tradera amerykańskiego rynku akcji. W dzisiejszej odsłonie zwrócimy uwagę przede wszystkim na ostatnie niezwykle ważne dane makroekonomiczne oraz prześledzimy reakcję branży detalicznej na słabsze wyniki spółek.


Indeks S&P zniżkował w tym tygodniu do poziomu -0,52%, NASDAQ Composite  traci 0,39%. Po udanym początku tygodnia od środy obserwowaliśmy przewagę niedźwiedzi, silnego dolara oraz powrót dyskusji na temat kolejnej podwyżki stóp proceentowych w Stanach Zjednoczonych.

Z danych makro należy przede wszystkim wspomnieć o stopie bezrobocia i nowo zarejestrowanych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych – słabszy odczyt na poziomie 294 tysięcy wniosków, o 17 tysięcy gorzej od oczekiwań rynku tylko pogłębiał niedźwiedzie nastawienie inwestorów. W czwartek poznaliśmy z kolei pozytywny odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej (+1,3% miesiąc do  miesiąca), który okazał się jaśniejszym punktem minionych dni.

spy

nasdaqDrugi tydzień maja okazał się niezwykle ciężki dla sektora branży detalicznej. Spadki w sektorze to wynik rozczarowujących wyników kwartalnych, które w tym tygodniu podały największe amerykańskie sieci detaliczne. Dodatkowo, dla aktywnych traderów wart odnotowania jest fakt, że po silnych spadkach w ostatnim czasie, w piątek kurs akcji Apple próbował się odbijać. Dla przypomnienia, w czwartek kurs technologicznego giganta znalazł się na najniższym poziomie od czerwca 2014 roku.

Sytuacja na ETF-ach w ujęciu tygodniowym:

PerformanceZ perspektywy aktywnego tradera pierwsza połowa maja to zdecydowanie dużo lepszy okres do spekulacji niż cały kwiecień.

Najmilej będziemy wspominać handel na spółkach $AER, $HIMX, $YY, $IM, $FRGI oraz $INGN. Spółki te były najczęściej tradowane w naszych biurach oraz przyniosły najlepsze wyniki dla zespołu traderów.

Pozdrawiam

Michał Dzierżęga


Jeszcze raz zapraszam wszystkich interesujących się rynkami kapitałowymi na nasz firmowy FanPage oraz do grupy Day Trading Porfe$$ionals NYSE i NASDAQtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here