Naga Marketslogo Global BD TradingZa nami bardzo ciekawy tydzień, sporo danych makroekonomicznych, rozkręcający się sezon wyników oraz… polski akcent na NYSE. Indeks S&P500 zyskał w minionym tygodniu 0,52%. NASDAQ Composite traci z kolei 0,65% za sprawą spółek technologicznych, ich przecena była mocno widoczna podczas czwartkowej i piątkowej sesji.


Z danych makro warto wspomnieć o stopie bezrobocia i nowo zarejestrowanych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Otóż odczyt na poziomie 247 tysięcy powoduje, że jest to już 59 tydzień z rzędu kiedy liczba złożonych wniosków jest mniejsza niż 300 tysięcy. Ostatni raz tak dobra kondycja na rynku pracy w USA miała miejsce w 1973 roku!

Te artykuły również Cię zainteresują
W czwartek mogliśmy także obserwować polski akcent na New York Stock Exchange. Pierwszy raz w historii, polski premier odwiedziła NYSE. Na jednym z monitorów, które pokazują notowania, została na tą okazję wyświetlona biało-czerwona flaga Polski.

nszydłoPodsumowanie tygodnia:

sp500 04_23Indeks NASDAQ:

nasdaq 04_23oraz sytuacja na ETF w ujęciu tygodniowym:

etf performaance 23_4_2016

Liderami wzrostów w minionym tygodniu są spółki  NGL Energy Partners (NGL)  +24,12%, oraz Sarepta Therapeutics (SRPT)+35,66%, obie spółki były bardzo aktywnie handlowane przez traderów związanych z Global BD Trading. Przy okazji pozdrawiam wszystkich Traderów, którym piątkowa sesja przeciągneła się do wczesnych godzin porannych 🙂


Wszystkich zainteresowanych rynkami kapitałowymi serdecznie zapraszam na fanpage naszego biura oraz na zamknięte grupy daytradingowe.

Pozdrawiam

Michał DzierżęgaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here