Naga Marketslogo Global BD TradingNowy rok to również początek kolejnego sezonu publikacji wyników kwartalnych spółek notowanych na amerykańskich giełdach. Nasi traderzy uwielbiają te momenty, ponieważ zwykle cechują się one tak pożądaną na rynku zmiennością. Tych, którzy marzą o karierze zawodowego tradera zapraszam do zapoznania się z ofertą biur proptradingowych Global BD Trading, a pozostałych do mojego podsumowania minionego tygodnia na amerykańskim parkiecie.


Miniony tydzień to kolejna dawka znaczących informacji z rynku amerykańskiego. Spekuluje się, że FED może zrezygnować z zapowiadanych 4 podwyżek w tym roku zwłaszcza, że w ubiegłym tygodniu Fed pozostawił stopy bez zmian.

Sezon wyników trwa w najlepsze, warto przypomnieć, że w minionym tygodniu (25 – 29 styczeń) pozytywnymi wynikami pochwaliły się Facebook (FB) i Microsoft (MSFT). Rynek nie przyjął z kolei dobrze lepszych od oczekiwań wyników spółki Apple (APPL) i ta kończy tydzień na sporym minusie, a to wszystko za sprawą sztandarowego produktu czyli iPhone’a – i jego dużo słabszej sprzedaży. Rozczarował także Amazon (AMZN) który kończy tydzień jeszcze słabiej niż wspomniany wcześniej Apple. W tym tygodniu czekamy na dane finansowe z kolejnych spółek, wśród publikacji najciekawiej zapowiadają się dla Go Pro (GPRO), czy Moody’s (MCO) o którym ostatnio głośno zrobiło się także w naszym kraju.

Cały czas czekamy na rozstrzygnięcie się średnioterminowego kierunku na głównych indeksach, analizowany Standard and Poor’s 500 cały czas broni, kluczowego jak dla mnie wsparcia w okolicy 1812/90 pkt. Przełamanie  tego rejonu da rynkowi jasny sygnał, że najbliższe tygodnie przebiegać będą pod dyktando niedźwiedzi, i daytraderów którzy uwielbiają grać na spadki.SP500 analiza ComparicConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here