Naga Marketslogo Global BD TradingW piątek (5 lutego) poznaliśmy najnowszy raport dotyczący amerykańskiego rynku pracy – choć popularne zarówno wśród traderów rynku walutowego, jak i tych obecnych w naszym biurze payrollsy rozczarowały wynikami (jedynie 151 tys. zatrudnionych w sektorze pozarolniczym wobec prognoz 190 tys.) to spadek stopy bezrobocia oraz – co ważniejsze – wyższa inflacja wynagrodzeń godzinowych sprawia, że kolejne podwyżki Fedu stają się coraz bardziej realne (a w co zaczynano wątpić). Pod koniec tygodnia S&P500 traci ponad 1,8%.


Kolejny tydzień na rynkach dobiegł końca. Sezon wyników trwa w najlepsze, co znacząco wpływa na jakość generowanych sygnałów i oczekiwanego impetu na spółkach. Należy przyznać, że dużo się działo w tym tygodniu – spore obroty oraz w większości pozytywne wyniki finansowe spółek publikujących dane finansowe dostarczyły emocji osobom handlującym w naszym biurze. Wyróżnić na pewno trzeba spółkę Alphabet (Google) – GOOG, zysk na akcje lepszy od oczekiwań aż o 7,3% z wynikiem EPS $8,67.GOOGJednak mimo poniedziałkowego optymizmu spółka oddała w całości wzrost w kolejnych dniach, cały ruch prezentuje wykres poniżej artykułu. Najlepsza zmienność obserwowaliśmy w środę oraz czwartek. Z wygenerowanych sygnałów z skanerów giełdowych na rynki NYSE i NASDAQ są oczywiście spółki które przyciągnęły uwagę wielu aktywnych traderów, na pewno należy wymienić: TMHC, RYAM czy BOOT. Podsumowując:

Indeksy bez jednoznacznego rozstrzygnięcia a walka byków i niedzwiedzi w dalszym ciągu trwa.

Z około giełdowych ciekawostek i danych “makro” na weekend pozostaje jeszcze odczyt wskaźnika SuperBowl – cała Ameryka w weekend szaleje. Do zobaczenia na rynku w poniedziałek! Tych których pasją jest handel na największych parkietach świata zapraszamy do zapoznania się z ofertą Global BD Trading.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here