Naga MarketsKryptowalutZnany analityk i były członek zarządu Goldman Sachs Raoul Pal spodziewa się, że rosnące ceny sprawią, iż globalna gospodarka dość znacząco spowolni w przyszłym roku. Fakt ten sprawia, iż w jego ocenie znów możemy być świadkami kolejnych bodźców fiskalnych. To właśnie z tego powodu jego portfel krypo walutowy składa się w 70% z ETH i w 5% z BTC.

Spowolnienie gospodarcze napędzi hossę w 2022 r.

Były członek zarządu Goldman Sachs przyznał w rozmowie z Anthonym Pompliano o zbliżającym się globalnym spowolnieniu gospodarczym i o tym, co robi, aby się na nie przygotować, w szczególności wyjaśniając przesłanki stojące za interesującą strategią alokacji, którą zastosował w swoim portfelu kryptowalut.Przed założeniem serwisu badań makroekonomicznych i strategii inwestycyjnych Global Macro Investor (GMI) w 2005 roku, Raoul Pa współzarządzał funduszem GLG Global Macro Fund w Londynie dla globalnej firmy zarządzającej aktywami GLG Partners (która obecnie nazywa się „Man GLG”). Wcześniej Pal pracował w Goldman Sachs, gdzie współzarządzał europejskim działem sprzedaży funduszy hedgingowych w Equities i Equity Derivatives. Obecnie jest zaś CEO finansowego i biznesowego kanału wideo Real Vision, który współzałożył w 2014 roku.

Podczas wywiadu z influencerem kryptowalutowym Anthonym Pompliano, będącym współzałożycielem firmy inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, a także gospodarzem „The Best Business Show” przyznał, iż uważa, że rządy zareagują na przyszłoroczne spowolnienie podobnie jak zareagowały tuż po wybuchu pandemii, drukując więcej pieniędzy, co w konsekwencji napędzie wzrost cen aktywów, takich jak akcje i kryptowaluty.

– Rządy zdały sobie teraz sprawę, a także banki centralne, że nie mogą pozwolić, aby zabezpieczenia upadły. Po stronie aktywów bilansu nie można dopuścić do spadku cen, ponieważ w przeciwnym razie dochodzi do wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w gospodarce. Wydaje się więc, że jedynym rozwiązaniem, jakie mają teraz do dyspozycji, jest dekapitalizacja waluty w celu optycznego podniesienia wartości aktywów – wskazał Pal.

To właśnie z tego powodu oczekuje on wzrostu notowań kryptowalut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara australijskiego nbp | cmc markets | kurs comarch | notowania ropy wti | średni kurs korony czeskiej nbp | pekao kurs | aktualny kurs dolar funt | xtb kurs |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDolar czeka na FOMC minutes, Wall Street na sezon wyników za III kw. 2021 r.
Następny artykułBitcoin zapewni Ci przejażdżkę rollercoasterem! Zapnij pasy i ciesz się jazdą – wskazuje znany ekonomista
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here