Naga MarketsBrytyjski rząd i organy nadzoru będą szczegółowo przyglądać się potencjalnym zagrożeniom wynikającym z kryptowalut – powiedział minister finansów John Glen. Mimo tego, że technologia blockchain ma ogromny potencjał, nie oznacza to że nie występują żadne ryzyka, szczególnie w kontekście ostatniej eksplozji wzrostu.


“W naszej nowej strategii fintech, rząd będzie współpracował z Financial Conduct Authority i Bank of England, aby bardziej szczegółowo rozważyć te zagrożenia” – powiedział Glen podczas konferencji Innovate Finance.

Bankierzy centralni w Europie wezwali do uregulowania bitcoinów i ICO, ale nie ma globalnego konsensusu w działaniu. Oczekuje się, że spotkanie G20 w Argentynie zdecyduje jedynie o bardziej szczegółowym monitorowaniu, a nie podejmie konkretne działania.

Wielka Brytania prawdopodobnie nie zdecyduje się na drastyczne ograniczenia czy regulacje ponieważ pretenduje do europejskiego lidera w branży fintech. To był rekordowy rok dla sektora, zainwestowano ponad 1,3 miliarda funtów.

“Wielka Brytania to najlepsze miejsce na świecie dla firm fintech, a moim zadaniem jest zagwarantować, że to się nie zmieni” – powiedział Glen.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here