Naga Markets
Brytyjski rząd i organy nadzoru będą szczegółowo przyglądać się potencjalnym zagrożeniom wynikającym z kryptowalut – powiedział minister finansów John Glen. Mimo tego, że technologia blockchain ma ogromny potencjał, nie oznacza to że nie występują żadne ryzyka, szczególnie w kontekście ostatniej eksplozji wzrostu.


“W naszej nowej strategii fintech, rząd będzie współpracował z Financial Conduct Authority i Bank of England, aby bardziej szczegółowo rozważyć te zagrożenia” – powiedział Glen podczas konferencji Innovate Finance.

Bankierzy centralni w Europie wezwali do uregulowania bitcoinów i ICO, ale nie ma globalnego konsensusu w działaniu. Oczekuje się, że spotkanie G20 w Argentynie zdecyduje jedynie o bardziej szczegółowym monitorowaniu, a nie podejmie konkretne działania.

Wielka Brytania prawdopodobnie nie zdecyduje się na drastyczne ograniczenia czy regulacje ponieważ pretenduje do europejskiego lidera w branży fintech. To był rekordowy rok dla sektora, zainwestowano ponad 1,3 miliarda funtów.

“Wielka Brytania to najlepsze miejsce na świecie dla firm fintech, a moim zadaniem jest zagwarantować, że to się nie zmieni” – powiedział Glen.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin zyskuje $1000 dzięki listowi G20!
Następny artykułKomentarz giełdowy – wyprzedaż akcji na początku ważnego tygodnia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here