Naga MarketsRząd Wenezueli wprowadził regulacje dotyczące przesyłu kryptowalut. Zgodnie z dekretem opublikowanym 7 lutego w Gaceta Oficial, SUNACRIP będzie teraz odpowiedzialne za opodatkowanie związane z wysyłaniem i otrzymywaniem kryptowalut.

Nowe przepisy będą miały zastosowanie zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe prawo

Zgodnie z nowymi wymogami, państwo wyznaczyło teraz miesięczne limity i podatki, płatne na rzecz SUNACRIP, w kwestii przesyłania kryptowalut. Dekret stwierdza, że ​​maksymalna opłata za przelew zostaje ustalona na poziomie 15 procent. Minimalna danina za transakcję ma zaś wynosić 0,25 euro lub około 0,28 USD. Dokument ustala również miesięczny limit dla przekazów kryptowalutowych na poziomie 10 Petro miesięcznie. Według informacji o cenie na CryptoCompare, wartość 1 Petro to 60 USD. Jeśli miesięczna kwota przekracza zaś 600 USD, dalsze transakcje będą wymagać zatwierdzenia przez SUNACRIP. Całkowity limit, jak zauważa regulator, nie może jednak przekroczyć 50 Petro, czyli około 3000 USD.

Dokument nie wyjaśnia jednak najważniejszego. Mianowice, w jaki sposób rząd zamierza kontrolować przesyłanie zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC).

Na początku tego miesiąca tygodniowe obroty za pomocą bitcoinów w Wenezueli osiągnęły zaś nowy rekord. Wszystko dzieje się z ogromną hiperinflacją i trwającym ciągle kryzysem politycznym w tle. Bitcoin zyskuje w takich okolicznościach. Wolumeny na giełdach wzrosły do ​​prawie 7 milionów dolarów tygodniowo.

Wenezuela chce kontrolować nowy rynek i na początku tego miesiąca wprowadziła nowe ramy prawne dla kryptowalut i powiązanych technologii. Dekret ustanawia obowiązkowe licencje dla podmiotów typu kopalnie i giełdy kryptowalutowe oraz wprowadza kary za działalność bez pozwolenia.

Wenezuelska telenowela

Cały czas nie wiadomo, jak zakończy się kryzys polityczny w kraju. Nie jest pewne, czy Nicolas Maduro utrzyma władze, bowiem sam Donald Trump ostrzegł już publicznie, że bierze pod uwagę wysłanie do Wenezueli wojsk USA. Upadek obecnej elity politycznej oznaczałby koniec Petro – kryptowaluty ustanowionej przez Maduro. Miała ona przezwyciężyć hiperinflację, pomóc objeść sankcje gospodarcze i wprowadzić kraj na nowe, innowacyjne tory. Wszystko wskazuje na to, że ambitne plany nie zakończą się sukcesem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here