Naga MarketsAmerykańskie zatrudnienie poza rolnictwem (NFP) wyróżnia się jako główne wydarzenie tego tygodnia i może przypieczętować jastrzębie stanowisko Rezerwy Federalnej po ogłoszeniu zacieśniania monetarnego we wrześniu. Zdaniem ekonomistów z ING, dobry odczyt NFP powinien utrzymać Fed na jastrzębiej drodze w dalszej części tego roku i zacieśniania w 2022 r., co powinno wspierać siłę dolara. Podobnego zdania są eksperci z MUFG Banku, którzy prognozują spadek pary EUR/US do poziomu 1,15 na koniec 2021 r./

Silny odczyt NFP wzmocni kurs dolara (USD) – ING

Z technicznego punktu widzenia dolar amerykański jest na skraju znaczącego wybicia, a silny raport o zatrudnieniu w USA może utrwalić ten trend.Koncentrujemy się na postępach w zakresie pułapu zadłużenia USA – podpisano prowizoryczny projekt ustawy w celu finansowania rządu do początku grudnia. Napięcia w Senacie mogą łatwo doprowadzić do wzrostu ryzyka i spadku wartości ryzykownych aktywów – napisano w raporcie.

Kurs euro (EUR/USD) spadnie w kierunku poziomu 1,15 – MUFG

Ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że para EUR/USD spadnie w kierunku poziomu 1,15 do końca 2021 roku.

Oczekujemy, że do końca tego roku EUR/USD będzie dalej spadać w kierunku poziomu 1,1500, po tym, jak porzuciliśmy naszą poprzednią prognozę skromnego odbicia pary w kierunku poziomu 1,2000 – wskazano w raporcie.

Na rynkach powszechnie oczekuje się, że dolar amerykański nadal będzie czerpał korzyści z jastrzębich zmian polityki Fed. Bank centralny wysłał wyraźny sygnał, że „wkrótce” ogłosi plany ograniczenia luzowania ilościowego, co najprawdopodobniej nastąpi na następnym posiedzeniu 3 listopada.

Główne zagrożenia dla zaostrzania polityki Fed wynikają z obaw dotyczących limitu zadłużenia USA i/lub dowodów na mocniejsze spowolnienie gospodarki amerykańskiej. Oczekujemy, że amerykańscy politycy ostatecznie zwiększą limit zadłużenia, zamiast wywołać recesję poprzez cięcie wydatków rządowych – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje celon | kurs asseco | theppro sklep | gpw celon | cdr akcje | akcje azoty | kursy walut online |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here