Naga MarketsAmerykański rząd otrzymał pozwolenie sądu stanowego w Utah na sprzedaż 513 Bitcoinów oraz 512 Bitcoin Cash zarekwirowanych podczas dochodzenia prowadzonego przeciwko hackerowi oraz nielegalnie działającemu w dark webie Aaronomi Michaelowi Shamo.


Miliony dolarów w kryptowalutach i drogie samochody

W przeciągu najbliższych tygodni urzędnicy oddadzą pod młotek Forda F-350 pickupa oraz BMW 135i, a wraz z nimi miliony dolarów w Bitcoinach oraz w Bitcoin Cash. W dniu 31 maja 2017 roku Shamo wraz z innymi oskarżonymi został uznany za winnego w związku z dystrybucją substancji niewiadomego pochodzenia, ich importem, z celowym fałszowaniem narkotyków, wykorzystywaniem poczty amerykańskiej do handlu narkotykami, z praniem brudnych pieniędzy oraz angażowaniem się w transakcje pieniężne niosące ślady nielegalnej działalności.Zaraz po tym, jak kryminaliści zostali zatrzymani przez FBI ich majątek w kryptowalutach przejęli amerykańscy śledczy. Jednak w oficjalnym dokumencie sądowym stwierdzono, że bezpieczne przechowywanie aktywów kryptowalutowych w dłuższym okresie czasu jest zbyt kosztowne, wynosząc $465 miesięcznie.

Rząd wyraził również obawy dotyczące wysokiej zmienności BTC oraz BCH sugerując potrzebuję sprzedaży obu kryptowalut, zanim te stracą na wartości:

„Bitcoin oraz Bitcoin Cash zostały zajęte i znajdują się pod kontrolą policji. Każdego miesiąca, USMS nalicza $465 za przechowywanie wspomnianych instrumentów. Łączne wydatki na oba aktywa wynoszą w tym momencie $5010,70. BTC i BCH zostały przeniesione do portfela rządowego. Ze względu na niestabilny rynek kryptowalut niosą ze sobą ryzyp straty wartości w trakcie postępowania” – czytamy w dokumencie sądowym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rząd USA stracił $2 miliardy na przedwczesnej sprzedaży kryptowalut?

W październiku 2017 ujawniono, żę amerykański rząd sprzedał ponad 144 tysiące Bitcoinów po cenie $336 za jedną monetę w 2014 – całą pulę wyceniono więc na $48,5 miliona. Obecnie wartość sprzedanych wtedy tokenów wynosiłaby ponad $2 miliardy.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here