Naga Markets

Rząd Stanów Zjednoczonych niedawno przeniósł około 40 000 Bitcoinów o wartości ponad 2 miliardów dolarów do klastra Coinbase. Posunięcie to wywołało spekulacje, że rząd Joe Bidena może chcieć sprzedać swoje tokeny. Podczas gdy rynek kryptowalut jest na dwuletnich minimach wydaje się, że większość transferów ma charakter wewnętrzny. Kurs BTC/USD nieznacznie spada w środę w okolice 22 000 USD.

Bitcoin: Rząd USA może sprzedać swoje tokeny?

Transfery wewnętrzne to rutynowe operacje, które nie polegają na sprzedaży aktywów, ale raczej na ich redystrybucji w ramach danej organizacji. W przypadku zasobów Bitcoina należących do rządu Stanów Zjednoczonych prawdopodobne jest, że transfery są częścią regularnego zarządzania przez rząd jego aktywami kryptowalutowymi.Warto zauważyć, że do klastra Coinbase wysłano również około 9861 BTC przejętych od hakera z Silk Road. Jedwabny Szlak był znanym czarnym rynkiem internetowym, który został zamknięty przez FBI w 2013 roku. Nie jest jasne, dlaczego przejęte Bitcoiny zostały przeniesione do Coinbase właśnie teraz.

Capital.com

AVA Trade

Posunięcie to wywołało pytania dotyczące ogólnej strategii rządu USA w zakresie posiadanych kryptowalut. Niektórzy spekulują, że rząd może chcieć sprzedać swoje tokeny, podczas gdy rynek znacząco odbił od początku roku, podczas gdy inni sugerują, że transfery są po prostu częścią bieżącego zarządzania aktywami przez rząd.

Bitcoin (BTC) oscyluje w okolicach 22 000 USD w połowie tygodnia

Niezależnie od intencji rządu, ruch ten nie miał znaczącego wpływu na rynek kryptowalut. Cena Bitcoina pozostała stosunkowo stabilna pomimo ostatniego niedźwiedziego przemówienia Jerome’a Powella wygłoszonego w Kongresie. W czasie pisania tego tekstu Bitcoin jest wyceniany na 22 012 USD, praktycznie nie wykazując żadnej reakcji na transfer środków przez rząd USA.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Vitalik Buterin zabrał się do sprzedaży tzw. shitcoinów przesłanych przez innych użytkowników na jego adres kryptograficzny. Tokeny warte łącznie około 700 tys. dol., o które rosyjsko-kanadyjski programista nie prosił, zostały zrzucone na rynek. W efekcie wirtualne waluty, których współzałożyciel Ethereum się pozbył, doznały mocnych spadków cenowych ze względu na swoje niskie wartości rynkowe.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułSiła dolara jest tylko chwilowa? Perspektywy dla EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułWysyp rocznych maksimów podczas środowej sesji na GPW. Dino pokonuje 400 zł
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.