Naga MarketsTajlandzka agencja ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy rozważa wypełnienie luki prawnej, w wyniku której cyberprzestępcy ponoszą wszelkie konsekwencje swoich działań, z wyjątkiem konfiskaty cyfrowych aktywów takich jak bitcoin. Oprócz tego kraj pracuje również nad wprowadzeniem własnego tokenu.


Według sekretarza tajlandzkiego Biura ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (AMLO), Witthaya Neetithama, agencja rządowa planuje utworzenie własnego portfela kryptowalutowego do celów zwalczania przestępczości związanej z cyfrowymi monetami.

Przemawiając podczas seminarium w Bangkoku na temat przestępczości związanej z kryptografią, Neetitham powiedział, że portfele pozwolą agencji rządowej na zajęcie zysków pochodzących z przestępstw wykorzystujących właśnie kryptowaluty..

“Rozmawialiśmy o wprowadzeniu naszego własnego „portfela AMLO” w celu posiadania lub konfiskaty waluty cyfrowej z nielegalnych źródeł”, powiedział Neetitham.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zakaz przejmowania aktywów cyfrowych

Obecnie prawo tajlandzkie dotyczy jedynie konfiskaty majątku rzeczowego, co doprowadziło do aresztowania lub ekstradycji cyberprzestępców w tym kraju, a ich majątek cyfrowy pozostał nienaruszony. Przypadek ten miał miejsce w zeszłym roku, kiedy tajska policja królewska aresztowała operatora strony internetowej przeznaczonej dla dzieci, który posiadał na swoim koncie Bitcoiny. Służby nie mogły jednak zająć wspomnianych środków ze względu na lukę prawną.

Ogłoszenie planów AMLO miało miejsce niecały tydzień po tym, jak dyrektor wykonawczy tajlandzkiego Instytutu Sprawiedliwości (TIJ), Kittipong Kittayarak, ujawnił podczas seminarium, że w najbliższych latach w kraju azjatyckim przestępczość związana z kryptografią będzie się nasilać. “W Tajlandii jest bardzo niewiele spraw karnych związanych z kryptowalutami, ale spodziewany jest ich dynamiczny wzrost”, twierdził Kittayarak.

Niełatwa praca przed lokalnymi służbami

Kittayarak, powołując się na badanie przeprowadzone przez Międzyregionalny Instytut Badań nad Przestępczością i Wymiarem Sprawiedliwości ONZ oraz TIJ, ubolewał, że tajlandzkie agencje stanęły w obliczu ogromnych wyzwań w walce z przestępczością związaną z kryptografią.

“Obejmuje to ograniczenia kadrowe, brak skutecznej komunikacji między agencjami wynikający z braku znajomości języków obcych przez urzędników oraz biurokrację” – powiedział Kittayarak.

Wiele przestępstw związanych z kryptografią popełnionych w Tajlandii znalazło się w ostatnim czasie na pierwszych stronach gazet. Dotyczy to również głośnej sprawy 22-letniego obywatela Finlandii, który stracił ponad 5,5 tysiąca BTC na rzecz oszustów tajlandzkich, którzy obiecali zainwestować środki w jego imieniuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here