Naga MarketsJarosław_KaczyńskiPonoć Zjednoczona Prawica trzeszczy w posadach. Chodzi o datę wyborów prezydenckich. Wicepremier i zarazem lider Porozumienia Jarosław Gowin chce jej zmiany. Jest to jednak niezgodne z linią partyjną PiS-u.

Jarosław Gowin już wcześniej sygnalizował, że chce zmiany daty wyborów prezydenckich, może nawet na przyszły rok. Na to nie chce zgodzić się Kaczyński. W efekcie ten drugi zaszantażował ponoć – jak sugerują media – wicepremiera, że traci stanowisko, jeśli nie poprze pomysłu PiS-u dot. głosowania korespondencyjnego.

“Jarosław Gowin ogłosił już politykom swojej partii, że nie poprze pomysłu PiS na korespondencyjne wybory, a w związku z tym muszą się spodziewać utraty stanowisk. Jeśli więc prezes PiS nie wycofa się z pomysłu wyborów kopertowych, a Jarosław Kaczyński nie odwoła swojego ultimatum, to większość parlamentarna rozpadnie się, a rząd mniejszościowy PiS-u – nie będzie w stanie rządzić” – twierdzą dziennikarze radia RMF FM.

Upadek rządu?

Jaki będzie tego efekt? Bez senatu (tu większość na opozycja) i większości w sejmie PiS i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry nie dadzą rady rządzić. I to nawet w przypadku sukcesu wyborczego Andrzeja Dudy.

W takich okolicznościach całkiem realnym scenariuszem jest rozpisanie nowych wyborów parlamentarnych. To fatalna wiadomość dla Polski. Mamy rozpoczynający się kryzys gospodarczy, zaś w tle narasta nam konflikt polityczny w koalicji rządzącej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here