Naga MarketsWładze regionalne w obwodzie leningradzkim poinformowały o otwarciu największej, rosyjskiej kopalni kryptowalut. Obiekt wyposażony jest w ponad 3000 koparek i zajmuje powierzchnię ok. 4000 metrów kwadratowych, dzięki czemu rzekomo jest to największe centrum przetwarzania danych w Rosji, zaprojektowane do wydobywania Bitcoina.


Służba prasowa Gubernatora i Rządu Regionu Leningradzkiego ogłosiła, że obiekt wyposażony jest w ponad 3000 koparek dzięki czemu zużywa ok 20 mW energii. Kopalnia powstała na terenie parku przemysłowego “Levoberezhny” w Kirishi a łączna wartość inwestycji wyniosła 500 mln rubli [~7,3 mln USD].

Te artykuły również Cię zainteresują
Zastępca gubernatora obwodu leningradzkiego, Dmitrij Jałow, powiedział podczas otwarcia kryptograficznego centrum górniczego:

Na terenie Obwodu Leningradzkiego stworzono sprzyjające warunki do tworzenia gospodarstw górniczych. W regionie istnieje wystarczająco dużo źródeł energii elektrycznej, więc jej ceny są stosunkowo niskie. Jest to jeden z niezaprzeczalnych atutów regionu, wraz z dostępnością obiektów inżynieryjnych i wykwalifikowanej kadry.

Zobacz także: Norweski górnik zmuszony do zamknięcia kopalni.
Wydobywał bitcoiny zbyt głośno

Okazuje się jednak, że kopalnia otwarta jest również na inwestorów indywidualnych. Każdy ma bowiem możliwość umieszczenia tam swojego sprzętu bądź wynajęcia już istniejącej w niej mocy obliczeniowej. Współzałożyciel centrum, Aleksiej Korolyov oświadczył, że “jest to największe i jak do tej pory jedyne gospodarstwo w Rosji, które oferuje ‘pełny cykl’ – nie tylko wydobywające kryptowalutę, ale również oferujące usługi dla tych, którzy zajmują się wydobyciem”.

Kolejna kopalnia w obwodzie leningradzkim już wkrótce? 

We wrześniu ubiegłego roku gubernator obwodu leningradzkiego zaprosił górników kryptowalutowych do rejonu Sosnovy Bor pod Sankt Petersburgiem, aby stworzyli przemysłowe farmy wydobywcze w starej elektrowni jądrowej w Leningradzie. Według Pravda.ru “plany stworzenia kopalni w dawnej elektrowni atomowej w Sosnowym Borze są nadal aktualne”.

W trakcie odbywającego się w maju Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Petersburgu, tamtejszy Gubernator przyznał, że władze spotkały się z grupą rosyjskich inwestorów, aby przedyskutować plany dotyczące produkcji sprzętu do wydobywania kryptowalut. Nie ujawniając dalszych szczegółów, wskazał, że “faktycznym terminem uruchomienia farmy górniczej” jest rok 2021.

Rosja pracuje nad regulacjami kryptowalut

W poniedziałkowym oświadczeniu gubernator obwodu leningradzkiego omówił również ramy regulacyjne dla kryptowalut w Rosji. “Na szczeblu federalnym opracowywane są przepisy, które umożliwią regulację używania kryptowalut” – powiedział, podkreślając, że “Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej rozpatruje projekty ustaw o cyfrowych aktywach finansowych”.

Kommersant poinformował, że Uniwersytet Państwowy w Puszkinie, Rosyjskie Stowarzyszenie Kryptowalut i Blockchain oraz Leningradzka Izba Przemysłowo-Handlowa “opracowują koncepcję, która reguluje wykorzystanie technologii cyfrowych” w regionie. Obejmie ona mechanizm wdrażania technologii blokowyckchain w przedsiębiorstwach, projekty crowdfundingowe oraz ulgi podatkowe dla “przedsiębiorców cyfrowych. W pierwszej kolejności dokument ten zostanie przedłożony regionalnemu zgromadzeniu ustawodawczemu, a jesienią ma zostać przedstawiony federalnym organom regulacyjnym.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIchimoku Battle. AUDCAD wybija z chmury spadkowej
Następny artykułKomentarz walutowy – dolar zyskuje o poranku, ważne dane z Europy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here