Naga Marketswielka brytania funt gbp ccSilna większość parlamentarna Borisa Johnsona sugeruje, że on, a tym samym funt szterling, ma duży bufor ochrony przed niepewnością polityczną (wrześniowe napięcia z Brukselą) w Wielkiej Brytanii. Kurs EUR/GBP wspiął się wczoraj rano powyżej poziomu 0,86 po raz pierwszy od drugiej połowy lipca. Plany sugerują, że brytyjski rząd zobowiązuje się do pewnego stopnia dyscypliny budżetowej w dłuższej perspektywie. To powinno wesprzeć funta w długim terminie, a eksperci z Credit Suisse proponują sprzedaż pary EUR/GBP na poziomie 0,8660 z celem na 0,83.

Kurs EUR/GBP: funt szterling może mieć trudności z utrzymaniem zysków – Rabobank

Ostatnie jastrzębie wypowiedzi Michaela Saundersa (BoE) podkreślały, że gospodarka brytyjska jest prawdopodobnie dość blisko poziomów sprzed pierwszego lockdownu. Jednak decydent zauważył również, że ożywienie jest bardzo nierównomierne. Ostrzegł, że słuszne może być myślenie, iż stopy mogą wzrosnąć w przyszłym roku. Jednak nawet on spodziewa się, że jeśli stopa zostanie podniesiona, to niewiele.Saunders nie brzmiał tak jastrzębio, jak w swoim przemówieniu pod koniec lipca, więc jego uwagi nie stanowiły większego wsparcia dla funta – napisano w raporcie.

Chociaż nie spodziewamy się dużego trwałego wsparcia dla euro po spotkaniu EBC w tym tygodniu, nasz długo utrzymywany cel na koniec roku na poziomie 0,84 EUR/GBP może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla funta – podsumowano.

Kurs EUR/GBP: możliwość sprzedaży około 0,8660 – Credit Suisse

Ekonomiści z Credit Suisse uważają, że zaangażowanie rządu Wielkiej Brytanii w kwestie ostrożności fiskalnej jest na dłuższą metę lepsze niż nadmierne poleganie na deficytach budżetowych finansowanych przez QE. Eksperci chcą sprzedać EUR/GBP w okolicach 0,8660, jeśli zobaczymy wzrost pary w nadchodzących tygodniach.

Plany sugerują, że rząd Wielkiej Brytanii zobowiązuje się do pewnego stopnia dyscypliny budżetowej w dłuższej perspektywie.

Jest to z pewnością lepsza sytuacja dla funta, na dłuższą metę niż ta, w której zamiast tego rząd aktywnie szukałby utrzymania obecnej pandemicznej polityki wydatkowania z poleganiem na Banku Anglii, który wypełniłby deficyty za pomocą swojej cyfrowej prasy drukarskiej – wskazano w raporcie.

Podtrzymujemy naszą opinię z III kwartału, że najlepszą lokalizacją do sprzedaży EUR/GBP jest okolica 0,8660. W tym kontekście ustawiamy zlecenie sprzedaży na tym poziomie, ze stop lossem na poziomie 0,8720, zachowując długoterminowy cel na poziomie 0,8300 – podsumowano.

invest
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro złoty | pgnig wykres | kurs cd projekt | akcje echo investment | selvita giełda | codzienne komentarze giełdowe | wykres nasdaq |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here