Naga Markets
Public Domain

Coraz silniejsze naciski ze strony rządu zdają się padać na Bank Centralny kraju – Bank of Japan (BoJ), gdy japoński jen nadal nie daje perspektyw odbicia od rekordowo niskich poziomów. Tymczasem, mimo nacisków ze strony zastępcy sekretarza gabinetu Japonii, Seiji Kihara, Bank Centralny przypomina kto jest odpowiedzialny za kreowanie polityki monetarnej kraju.

  • Rząd coraz silniej naciska na Bank Centralny kraju w związku z utratą wartości jena
  • Ten jednak przypomina rządowi kto odpowiedzialny jest za kreowanie polityki monetarnej kraju
  • Dolar amerykański niedawno wzrósł na 24-letnie szczyty względem jena
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rząd chce interwencji wobec kolejnego spadku jena

W ostatnich miesiącach można było dostrzec na rynku walutowym stałą utratę wartości japońskiego jena (JPY) na tle reszty światowych walut. Szczególnie często media opisywały kontrast między dolarem amerykańskim a japońskim jenem, który zbył w ubiegłym tygodniu 24-letnie, rekordowe szczyty. Teraz zastępca sekretarza gabinetu Japonii Seiji Kihara określił ostatnią deprecjację jena jako ” przesadną” i “jednostronną”.Przemawiając do Fuji TV w niedziele, zastępca sekretarza powtórzył, że rząd “podejmie niezbędne kroki“, ponieważ monitoruje ruchy jena. Kihara stwierdził, że zniesienie ograniczeń w podróżach przyjazdowych do Japonii jest “najskuteczniejszym” sposobem na ożywienie gospodarki.

wykres Kurs dolara do jena USDJPY H1 12.09.2022
Kurs dolara do jena USDJPY H1 12.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem prezes Banku Japonii (BoJ) Haruhiko Kuroda podkreśla, że polityka monetarna jest sprawą banku centralnego, a nie rządu i ten nie może wywoływać nacisku na kompetentny organ sprawujący pieczę nad krajową walutą. W piątek Haruhiko Kuroda i premier kraju Fumio Kishida spotkali się, gdzie prezes BoJ powtórzył jedynie, że naciski ze strony rządu są niezasadne i muszą akceptować kompetencje Banku Centralnego.

W międzyczasie dolar amerykański wobec japońskiego jena, czyli para walutowa USDJPY przetestowała w ubiegłym już tygodniu niemal strefę 145,000 JPY pokazując zdecydowaną słabość japońskiej waluty. Wydaje się, że dalsze wzrosty pary mogą mieć miejsce i w tym tygodniu.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPara AUD/USD czeka na dane z Australii. Na jakie rynki zwrócić uwagę w tym tygodniu?
Następny artykułPoniedziałkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 12 września 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here