Naga MarketsSzejk Mohammed bin Rashid, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich zainaugurował “UEA Blockchain Strategy 2021” czyli strategię zakładająca stanie się światowym liderem w zakresie wdrażania technologii.


Podczas tego wydarzenia, Mohammed bin Rashid powiedział, że adopcja technologii Blockchain będzie wspierać przygotowania rządu do przyszłych wyzwań i pozwoli zaoszczędzić prawie 3 mld USD, które rząd wydaje na obieg dokumentów rocznie . To z pewnością pozwoli zaoszczędzić miliony godzin pracy, zmniejszyć dokumenty rządowe o 389 milionów i zaoszczędzić 1,6 miliarda przejechanych kilometrów za jazdę – wylicza szejk.

“Wdrożenie tej technologii będzie odzwierciedlać jakość życia w Emiratach Arabskich i poprawi poziom zadowolenia obywateli. Do 2021 roku połowa transakcji rządowych zostanie przeprowadzonych przy użyciu technologii Blockchain.” – powiedział Rashid.

Strategia opiera się na czterech podstawowych zasadach, tj.: szczęściu obywateli i mieszkańców, efektywności rządu, zaawansowanym prawodawstwie i globalnej przedsiębiorczości.

Rząd zamierza inwestować w kursy, wydarzenia i warsztaty, aby budować społeczność Blockchain, chce także wspierać edukację uniwersytecką szczególnie w dziedzinie kryptografii.

W Dubaju ogłoszono plany zbudowania systemu pojazdów opartego na blockchain a także rynku usług turystycznych, który połączy operatorów turystycznych a klienci w „czasie rzeczywistym” będą mogli przeglądać oferty i ceny.

Taka postawa stoi w sprzeczności do działań polskiego rządu, gdzie podatkowa interpretacja, przez wielu uważana za krzywdzącą straszy branżę kryptowalutową. Propozycje MF powodują, między innymi, konieczność składania kilkuset kilogramów deklaracji PCC oraz płacenia podatków, które mogą znacznie przewyższać początkowo zainwestowany kapitał.

Decyzja skostniałego urzędu spowodowała zdecydowany sprzeciw ze strony społeczności, która już 20 kwietnia (piątek) pod siedzibą Ministerstwa Finansów organizuje protest.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoogle Play blokuje opcje binarne
Następny artykułJOLTs spada ze szczytu, jak reaguje dolar?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here