Naga MarketsRząd austriacki ma użyć blockchain ethereum do zapisywania wyników aukcji obligacji rządowych wartych 1,15 miliarda euro, czyli około 1,3 miliarda dolarów. 


Agencja Finansów Rządu Federalnego (OeBFA) zleciła bankowemu gigantowi Oesterreichische Kontrollbank (OeKB) przeprowadzenie licytacji w jej imieniu 2 października. Informację podał we wtorek minister finansów.

Blockchain a sprawa Austrii

Zadaniem banku będzie wdrożenie usługi uwierzytelnienia danych dotyczących transakcji aukcyjnych, a następnie zapisanie ich w sieci bloków – wyjaśniła agencja.

Angelika Sommer-Hemetsberger, członek zarządu OeKB, skomentowała całą sprawę:

“Technologia Blockchain oferuje ogromny potencjał w zakresie zwiększania wydajności i zapewniania jakości procesów bankowych, dlatego od jakiegoś czasu intensywnie zajmujemy się tym tematem i przetestowaliśmy już kilka prototypów.”

Jest to pierwsza decyzja rządu austriackiego w sprawie adaptacji blockchaina w krajowych transakcjach finansowych. Ponoć to sygnał nowego “ukierunkowania polityki gospodarczej”.

-To dodatkowe zabezpieczenie przyczynia się do wysokiego poziomu zaufania do aukcji austriackich obligacji rządowych i wzmacnia dobrą pozycję Austrii na rynku, co może również pośrednio przyczynić się do uzyskania korzystnych kosztów finansowania” – powiedział Markus Stix, szef OeBFA.

Emituj akcje przez sieć bloków

Nie jest to jednak pierwszy przypadek użycia blockchaina w procesie emisji obligacji. Zaledwie w zeszłym miesiącu, Grupa Banku Światowego ogłosiła, że ​​pozyskała 81 milionów dolarów podczas emisji obligacji o podwyższonym ryzyku za pomocą prywatnej sieci stworzonej przez australijski bank Commonwealth.

W lipcu ubiegłego roku firma produkująca samochody Mercedes-Benz – Daimler AG – wyemitowała obligacje blockchain o wartości 100 milionów euro.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here