Naga MarketsWe wtorek dolar amerykański pozostaje słabszy. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • We wtorek dolar pozostaje słabszy, w przestrzeni G-10 gorzej zachowuje się tylko jen
  • Dzisiaj, podobnie jak wczoraj najsilniejsze pozostają waluty Antypodów (AUD i NZD)
  • Rynek będzie chciał rozegrać schemat “kupuj plotki, sprzedaj fakty” oczekując bardziej “jastrzębiego” wydźwięku ze strony EBC

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – coraz bliżej 1,21

We wtorek dolar pozostaje słabszy, w przestrzeni G-10 gorzej zachowuje się tylko jen. Odbicie USDJPY ma związek z podbiciem rentowności amerykańskich obligacji – dla papierów 10-letnich powróciły one ponad poziom 1,60 proc. Dla inwestorów na parach dolarowych może być to ostrzeżenie przed zbliżającą się korektą, o ile rentowności nie zawrócą w dół.

Uwagę przyciąga też słabsze zachowanie się indeksów na Wall Street, chociaż tutaj proces “odpadania” od szczytów przebiega dość wolno. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj najsilniejsze pozostają waluty Antypodów (AUD i NZD), które kontynuują rajd z zeszłego tygodnia – powiedział analityk BOŚ.

Opublikowane dzisiaj zapiski z posiedzenia RBA na początku kwietnia nie wniosły wiele, decydenci potwierdzają, że nie jest czas na podejmowanie decyzji o zmianach w polityce monetarnej. Silne pozostają też korony skandynawskie, oraz funt dynamicznie powracający w okolice 1,40 (GBP/USD).

Do kluczowego strategicznie poziomu 1,21 (wcześniej takim były okolice 1,1950) zostało już niewiele miejsca. Wzrosty EURUSD można wiązać z nadziejami wokół przyspieszenia tempa szczepień w UE, ale bardziej kontekstu czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.

Być może rynek będzie chciał rozegrać schemat “kupuj plotki, sprzedaj fakty” oczekując bardziej “jastrzębiego” wydźwięku ze strony EBC? Kolejnym ważnym punktem europejskiego kalendarza będą publikowane w piątek szacunki indeksów PMI za kwiecień, które pokażą na ile europejska gospodarka jest “cierpliwa” wobec przedłużających się lockdownów – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty online | kurs akcji pkn orlen | cd projekt notowanie | nasdq |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here