Naga MarketsZłoto atrakcyjne dla inwestorów. Rosną obawy o stagflacje i bańki na świecieJuż w 2021 roku analitycy Natixis oczekują stagflacji oraz pompowania baniek cenowych licznych aktywów finansowych i nieruchomości w krajach wysoko rozwiniętych OECD. Natomiast eksperci z ANZ podkreślają, iż bezprecedensowa skala działań banków centralnych utrzymuje wysoką atrakcyjność złota jako zasobu wartości, co powinno wspierać dalszy wzrost cen w najbliższych miesiącach. Kurs XAUUSD oscyluje w środę w okolicach 1750 USD za uncję.

Zobacz również: Złoto ma wyraźną ścieżkę do 2000 USD za uncję – TD Securities

Stagflacja i liczne bańki w 2021 r. – Natixis

Chociaż wzrost gospodarczy w państwach OECD będzie wyższy od średniej globalnej w 2021 r. (1,5%), prawdopodobnie nie będzie bardzo wysoki (od 3,5% do 4%) – napisano w raporcie.

W ocenie analityków inflacja w krajach OECD prawdopodobnie będzie dość wysoka w 2021 r., ponieważ pracownicy niektórych branży otrzymają podwyżki płac (zdrowie, handel detaliczny, transport, bezpieczeństwo), ceny towarów wzrosną, ale przede wszystkim dlatego, że spadnie wydajność.

Monetyzacja długu publicznego przez banki centralne spowoduje powstanie znacznej ilości dodatkowych pieniędzy utworzonych przez decydentów w 2020 r. Ogromna skala działań sprawi, że ​​pojawią się bańki na wielu aktywach, które będą większe niż po kryzysie subprime w 2008/09 – dodano.

Kurs złota: Inwestorzy nadal kupują żółty metal – ANZ

Według strategów z ANZ Banku złoto prawdopodobnie będzie atrakcyjne dla kupujących w najbliższych miesiącach ze względu na słabe dane makroekonomiczne.

Metale szlachetne wzrosły po ostatnim gołębim komentarzu szefa Fed, Jerome Powella. Szef banku centralnego ostrzegł komisję senacką, że obecny kryzys jest znacznie gorszy niż jakakolwiek recesja od czasu II wojny światowej i że długotrwałe bezrobocie może trwale zaszkodzić gospodarce USA – wskazano w raporcie.

Powell powtórzył swoje zobowiązanie do korzystania z pełnego zakresu narzędzi wspierających gospodarkę, w tym pozostawiając stopy procentowe bliskie zeru, dopóki gospodarka nie wróci na właściwe tory. Taki stan najprawdopodobniej będzie trwał przynajmniej przez najbliższe miesiące, dzięki czemu utrzyma się atrakcyjność tzw. bezpiecznych przystani. Aktualnie cena złota oscyluje blisko ośmioletnich maksimów – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZM Ropczyce likwidują spółkę Chinach, utworzą spółkę w USA
Następny artykułBitBay wstrzymuje obsługę rynku Monero (XMR)
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here