Naga Markets

Funt szterling (GBP) odrabia straty wobec osłabiającego się euro w środę, dzień po silnym spadku, w obliczu słabych danych makroekonomicznych oraz przed oczekiwaną publikacją raportu na temat partii rządzącej, która w okresie ścisłego lockdownu na Wyspach miała urządzać imprezy na Downing Street. Tymczasem główny ekonomista Banku Anglii stwierdził, iż potrzebne jest dalsze zaostrzenie polityki, ale niekoniecznie do „super restrykcyjnego” stanowiska.

Wielka Brytania zmaga się ze spowolnieniem gospodarczym i inflacją najwyższą od dziesięcioleci

Oczekuje się, że starszy urzędnik państwowy Sue Gray opublikuje w środę raport dot. wydarzeń na Downing Street, wywierając większą presję na premiera Borisa Johnsona, gdy kraj zmaga się ze spowolnieniem gospodarczym i inflacją najwyższą od dziesięcioleci.Dane we wtorek pokazały gwałtowne spowolnienie brytyjskiej aktywności biznesowej w maju, a indeks PMI spadł do najniższego poziomu od 15 miesięcy, zwiększając obawy, że gospodarka pogrąży się w recesji.

Lęki o kruchość brytyjskiej gospodarki wydają się utrzymywać funta pod presją po znacznie słabszych niż oczekiwano danych PMI – napisała w e-mailu Susannah Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdown.

Jednocześnie inwestorzy ograniczyli oczekiwania dotyczące podwyżek stóp procentowych Banku Anglii (BoE) po wtorkowych danych, a rynki pieniężne wyceniają obecnie około 120 punktów bazowych zacieśnienia do końca roku.

Główny ekonomista BoE, Huw Pill, powiedział w wywiadzie opublikowanym w środę, że uważa, iż ​​potrzebne jest dalsze zaostrzenie polityki, ale niekoniecznie do „super restrykcyjnego” stanowiska.

W stosunku do euro funt wzrósł o 0,5% do 85,17 pensów, odrabiając nieco wczorajsze straty. Osłabienie euro ma miejsce w wyniku komentarza członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego, Fabio Panetty.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

NED

Normalizacja nie powinna być utożsamiana z przywróceniem stóp procentowych do neutralnego poziomu – powiedział Panetta w środę, kwestionując pogląd przedstawiony przez innych polityków EBC, w tym prezes Christine Lagarde.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje wykres | enea akcje | newconnect | pkobp cena akcji | akcje nasdaq | lpp cena akcji | allegro kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here