Naga MarketsDonald TrumpPodczas wtorkowego odcinka Makrologii, Bogusz Kasowski przygląda się najistotniejszym tematom związanym z globalną sytuacją gospodarczą. Dzisiejszy odcinek poświęcony został nieprzewidywalnym ryzykom na rynkach w kontekście ostatnich wydarzeń politycznych i zapowiedzi Donalda Trumpa.


Ryzyko pozarynkowe w strategiach swingowych i średnio-terminowych

Numerem jeden ostatnich godzin pozostaje zapowiedź Donalda Trumpa o podwyższeniu już istniejących ceł i wprowadzeniu nowych. Pod koniec długiego, majowego weekendu Amerykański prezydent zaledwie dwoma tweetami zaburzył rynki wywołując znaczny wzrost niepewności co do przyszłości negocjacji na linii USA – Chiny. Jeszcze do niedawna wszystko wskazywało na to, że negocjacje są na najlepszej drodze do osiągnięcia porozumienia. Jedna wypowiedź Trumpa zmieniła jednak wszystko o 180 stopni.

Jak poinformował Donald Trump na swoim Twitterze, od najbliższego piątku cła na „pozostałe dobra” z Chin wzrosną z 10% do 25%. Co więcej prezydent wspominał o puli towarów wartych 325 miliardów dolarów, które obecnie nie są objęte cłami, w najbliższej przyszłości jednak mają zostać objęte taryfą 25%.

Jak zminimalizować ryzyko przy budowaniu strategii inwestycyjnych? Czy możliwe jest przewidywanie tego typy wydarzeń? Co ze zleceniami obronnymi, czy też takimi, które realizowałoby zyski w takich sytuacjach?

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEstonia światowym liderem w dziedzinie cyfryzacji i blockchain
Następny artykułKurs funta broni poziomu 5,00 zł. Ile będzie kosztował GBP?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here