Naga MarketstrumpPierwsze dni nowego roku dały lekki oddech rynkom amerykańskim. Bardzo dobry odczyt zeszłotygodniowych NFP przywrócił nadzieje inwestorom na dobry początek roku. Rosną również nadzieje na porozumienie między USA, a Chinami. Jednak obecna sytuacja polityczna w USA może wprowadzić niepotrzebny zamęt, uważają analitycy banku inwestycyjnego AmpGFX. Demokraci przejmując Izbę Reprezentantów zostali wyposażeni w znaczne możliwości „nękania” Trumpa.


AmpGFX: Rosnące ryzyko polityczne może stać się hamulcem dla gospodarki USA

Greg Gibbs, analityk Amplifying Global FX Capital sugeruje, że sytuacja polityczna w USA wydaje się być potencjalną przeszkodą dla utrzymania zdrowej gospodarki.

– Kongres jest teraz bardziej podzielony przez Demokratów, którzy sprawują kontrolę nad Izbą. Agenda polityczna Trumpa przesunęła się na finansowanie muru z Meksykiem. Istnieje ryzyko, że kwestia ta będzie ważnym tematem w najbliższych miesiącach i odciągnie polityków od innych ważnych tematów, które mogłyby przyczynić się do wzrostu gospodarczego takich jak np. wydatki na infrastrukturę – napisał Giggs.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Prezydent Trump pozostaje bardzo kontrowersyjną postacią w polityce USA. Uważamy, że jego „partyzancka” polityka stanie się coraz bardziej trująca w ciągu najbliższych dwóch lat jego kadencji i może nie osiągnąć zamierzonych efektów. Taki scenariusz mógłby podkopać zaufanie rynku, ponieważ gospodarka traci impet oraz istnieje ryzyko zachwiania równowagi fiskalna  – dodał.

Zobacz również: Bieżąca sytuacja w USA i Europie, kurs EUR/USD – projekcje dużych banków

– Obniżki podatków dla przedsiębiorstw wspierały rynek akcyjny w zeszłym roku, a ogólna ekspansja fiskalna pobudziła wzrost gospodarczy. Pozytywne efekty tego bodźca nadal są widoczne, ale stopniowo słabną. Uważamy, że wskaźniki wzrostu gospodarczego będą gorsze w nadchodzącym roku. Co więcej, niższa cena ropy i spowolnienie w sektorze technologicznym prawdopodobnie będą miały bardziej negatywny wpływ na amerykańską gospodarkę i akcje niż na wiele innych rozwiniętych i wschodzących gospodarek – podsumował Greg Gibbs.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here