Naga MarketsRywal Tesli, Rivian Automotive, chce zebrać 11,9 mld dol. w ramach IPOSpółka Rivian Automotive Inc. w najnowszym raporcie poinformowała, że spodziewa się osiągnąć 60 mld dolarów wyceny po wejściu na giełdę. Producent pojazdów elektrycznych wspierany przez Amazon ujawnił cel wyceny dodając, że Ford Motors posiada 12% udziałów w spółce. Rivian wycenia swój debiut giełdowy w formie pierwszej oferty publicznej (IPO) na 78 dolarów za akcję, co przekłada się na 11,9 miliarda dolarów.

  • Producent pojazdów elektrycznych Rivian złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w SEC wcześniej w tym miesiącu
  • Spółka spodziewa się pozyskać nawet 11,9 miliarda dolarów z IPO
  • Spółka może wystartować z poziomu 78 dolarów za akcję, zamiast z prognozowanych wcześniej 57 dolarów
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Rivian Automotive oczekuje startu z progu 78 dolarów za akcję

Amerykański producent elektrycznych pickupów, SUV-ów i samochodów dostawczych z siedzibą w Plymouth działający od 2009 roku, spółka Rivian Automotive, Inc. niedawno przekazała prasie, że złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).Początkowo podmiot planował notować akcje klasy A na Nasdaq Global Select Market pod symbolem “RIVN”, bez ujawniania daty lub ceny IPO. Jednak z czasem spółka zaczęła szacować ceny wejścia akcji, które początkowo w wycenach sięgały progu 57 dolarów. Z czasem jednak zainteresowanie akcjami wzrosło i obecnie mówi się nawet o starcie z progu 78 dolarów za akcję.

Rivian planuje działać przede wszystkim w segmencie SUV-ów i pickupów. Firma ma przy tym wsparcie Jeffa Bezosa, który już w 2019 roku zainwestował w nią sporą kwotę.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dzięki temu również Rivian może pozyskać nawet 11,9 miliarda dolarów. Wspierany przez Amazon i Forda start-up zajmujący się pojazdami elektrycznymi planuje zaoferować 135 mln akcji już w przyszłym tygodniu. Jeśli subemitenci skorzystają z opcji zakupu dodatkowych 20,25 mln akcji, wartość spółki wyniosłaby ponad 65 mld dolarów, tylko minimalnie mniej niż tradycyjnych gigantów, takich jak GM i Ford.

Tesla odda kawałek tortu nowemu graczowi?

Szum na giełdzie i historia wzrostu wokół Tesli sprawiają, że niektóre start-upy z branży samochodów elektrycznych marzą o dużych pieniądzach. Zachęty ze strony inwestorów nie brakuje, ponieważ zasypują oni młode firmy dużymi pieniędzmi.

W jednym z raportów opublikowanym przez CNBC, zasygnalizowano, że Ford Motors posiada nawet 12% udziałów w spółce. Co ciekawe również, w ubiegłym miesiącu premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wezwał założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, aby przekonał firmę Rivian do budowy fabryki pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Według raportu, Johnson omówił tę kwestię z Bezosem w Nowym Jorku na początku tego tygodnia.

Amazon, który silnie wspiera spółkę Rivian Automotive Inc. rozmawia z rządem Wielkiej Brytanii o otwarciu fabryki w pobliżu Bristolu. Niedawne wypowiedzi CEO Amazona wskazywały, iż ten zauważył, że rząd brytyjski może zaoferować producentowi samochodów “duży pakiet wsparcia od państwa“.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCathie Wood kupuje kolejne akcje Robinhooda (HOOD), gdy te szorują po dnie
Następny artykułJak sprawdzić kontrahenta?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here