Naga MarketsBitcoin BTCNiedawna wypowiedź Elona Muska o zaprzestaniu przyjmowania przez Teslę płatności w BTC przyczyniła się do powstania panicznej wyprzedaży na rynku kryptowalut. Ucierpiał na tym bowiem nie tylko bitcoin, lecz również wiele popularnych altcoinów. Jak się okazuje, decyzję o nieakceptowaniu najstarszej z walut wirtualnych z powodu troski o środowisko podziela także dyrektor Fisker, amerykańskiej firmy produkującej samochody elektryczne, będącej bezpośrednią konkurencją Tesli.

  • Elon Musk poinformował, że Tesla przestanie przyjmować płatności w BTC, ponieważ bitcoin zużywa za dużo energii
  • Podobnego zdania jest także prezes konkurencyjnej firmy Fisker
  • Uważa on, że energochłonność bitcoina stoi w sprzeczności do planów spółki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin zużywa za dużo energii 

Dyrektor Generalny amerykańskiego producenta aut elektrycznych o nazwie Fisker zapowiedział, że zarządzana przez niego spółka nie kupi, ani nie przyjmie bitcoina jako środka płatności w najbliższym czasie, ponieważ jego energochłonna natura sprzeczna jest z planem firmy, mającym na celu stworzenie najbardziej zrównoważonego pojazdu na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Po prostu nie sądzę, że jest to zrównoważone rozwiązanie. To nie jest przyjazne dla środowiska i nie zrobilibyśmy tego – powiedział dyrektor generalny i założyciel firmy Henrik Fisker podczas poniedziałkowego programu CNBC “Closing Bell”.

Fisker nie wykluczył jednak możliwości, że jego firma zaakceptuje kryptowaluty w przyszłości. Przyznał jednak, że nie jest to teraz w centrum uwagi jego spółki i nie sądzi, aby ktokolwiek był w stanie przewidzieć, jaka waluta będzie za pięć lat.

invest

Dane dostarczone przez Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index sugerują, że blockchain Bitcoina zużywa obecnie nieco ponad 140 TWh energii rocznie. To więcej niż kraje takie jak Szwecja i Ukraina. Wydawać by się jednak mogło, że o wiele trafniejszym porównaniem byłoby to, w którym zestawiono by BTC z ilością energii zużywanej przez tradycyjny sektor finansowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje | gpw mercator | pkobp kurs | cdprojekt akcje | bitcoin cena wykres | bitcoin era | akcje pkn | bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBioMaxima dostępna w obrocie na niemieckiej giełdzie we Frankfurcie
Następny artykułWig20 traci w połowie środowej sesji 0,8%. Analiza notowań: Trakcja, Astarta, Arctic Paper oraz BioMaxima
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here