Naga Markets

Rywal Ethereum zyskał 160%. WAVES chce odbudować swój ekosystem DeFi i stablecoina USDNZdecentralizowana platforma aplikacji Waves (WAVES) rośnie dynamicznie od początku tygodnia w związku ożywieniem ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi). Od poniedziałku do środowych szczytów zyskiwała ponad 160% i testowała najwyższe poziomy od 11 maja.

Kryptowaluta WAVES powraca do wzrostów. Reakcja na plany odbudowy

Między poniedziałkiem a wtorkiem Waves skoczyła z poziomu 4,32 do 9,70 , co stanowi 124% wzrost w ciągu 24 godzin. W środę kryptowaluta testowała poziom 11,6 dol., natomiast w czwartek nieznacznie koryguje, nadal jest notowana jednak wysoko, powyżej 10 dol.W weekend Waves ogłosiła plan odbudowy swojego ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi) “lepiej niż kiedykolwiek”. Plan odrodzenia jest odpowiedzią na utratę stabilności Neutrino USD (USDN), wspieranego przez Waves algorytmicznego stablecoina zaprojektowanego tak, aby odzwierciedlać jeden do jednego kurs wymiany dolara amerykańskiego.

Projekt załamał się na początku kwietnia, a następnie w momencie, gdy doszło do oderwania dolarowego progu na stablecoinie TerraUSD (UST).

NED
Rywal Ethereum zyskał 160%. WAVES chce odbudować swój ekosystem DeFi i stablecoina USDN
WAVES dynamicznie w górę. Źródło: Tradingview.com

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

– W kwietniu i w maju Neutrino Protocol Stablecoin – USDN stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Stało się tak z powodu agresywnej sprzedaży tokena w puli płynności USDN na Curve Finance. Samo oderwanie od progu było bardzo niefortunne, ale na tym problemy się nie skończyły.

Następnie Vires Finance, protokół pożyczkowy oparty na Waves, wpadł w kryzys płynności. Zaniepokojeni pożyczkodawcy pospiesznie wycofali swoje pozycje z protokołu – czytamy w wyjaśnieniu.

Wśród kroków opisanych w planie naprawczym Waves znalazło się przywrócenie dolarowego progu na USDN poprzez zwiększenie liczby użytkowników uprawnionych do udziału w arbitrażu różnicy w cenie stablecoina w Curve Finance, gdzie była ona znacznie niższa niż 1 dol., oraz w inteligentnym kontrakcie, gdzie jest ona zakodowana na poziomie 1 dol.

Rywal Ethereum zyskał 160%. WAVES chce odbudować swój ekosystem DeFi i stablecoina USDN
Cena USDN w tym momencie porusza się o około 5 centów poniżej pułapu jednego dolara. Źródło: Tradingview.com

Waves twierdzi również, że rozwiąże problem braku płynności na Vires Finance poprzez ograniczenie dziennych limitów wypłat.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here