Naga MarketsPrzychody Ryvu Therapeutics w całym 2019 r. wyniosły 34,1 mln PLN w porównaniu do 36,8 mln PLN w 2018 r. Strata operacyjna osiągnęła 45,4 mln PLN vs. 21,6 mln PLN w 2018 r., poinformowała spółka w komunikacie. Spółka notowała jednak znaczący wzrost kosztów wynikających z prowadzeniem badań nad nowymi kandydatami na leki.

  • 5 marca Grupa Menarini ogłosiła zakończenie z sukcesem fazy I badania klinicznego
    z zastosowaniem cząsteczki SEL24/MEN1703 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową.
  • Również w marcu Spółka otrzymała od amerykańskiego regulatora – FDA (ang. Food and Drug Administration) informacje, że cząsteczka SEL120 może uzyskać status leku sierocego
  • Rok 2019 był dla Ryvu czasem intensywnych działań na arenie międzynarodowej.

Ryvu w 2019 roku zwiększyło wydatki o 36%

W ubiegłym roku Ryvu Therapeutics zwiększało wydatki związane z badaniami i rozwojem nad nowymi kandydatami na leki. W związku z tym koszty operacyjne wyniosły 79,5 mln PLN i wzrosły w porównaniu z ubiegłym rokiem o 36%. Wydatki inwestycyjne (CAPEX) sięgnęły 37 mln PLN vs 18 mln PLN w 2018 roku.

Ubiegły rok był wyjątkowy dla Ryvu Therapeutics. Możemy poszczycić się wieloma osiągnięciami w obszarze wczesnego odkrywania leków, badań klinicznych, a także korporacyjnym. Te sukcesy sprawiają, że wchodzimy z optymizmem w 2020 rok już jako spółka biotechnologiczna koncentrująca się wyłącznie na rozwoju innowacyjnych terapii we wskazaniach onkologicznych. – komentuje Paweł Przewięźlikowski, Prezes Ryvu Therapeutics.

Spółka aktywnie pozyskiwała finansowanie grantowe. W ubiegłym roku rozpoznała z tego tytułu blisko 30 mln PLN przychodu. Na koniec grudnia 2019 środki pieniężne i ekwiwalenty wyniosły ponad 72 mln PLN.

Przychody Ryvu w całym 2019 r. wyniosły 34,1 mln PLN w porównaniu do 36,8 mln PLN w 2018 r. Strata operacyjna osiągnęła 45,4 mln PLN vs. 21,6 mln PLN w 2018 r.

Podanie SEL120 pierwszym pacjentom w ramach fazy I badań klinicznych, zakończenie z sukcesem fazy I badania klinicznego SEL24/MEN1703, świetne wyniki małocząsteczkowych agonistów ścieżki STING oraz najlepszego w swojej klasie dualnego antagonisty A2A/A2B, a także pozyskane finansowanie grantowe to wydarzenia, które umacniają nas w realizacji naszej misji – odkrycia i rozwoju leków, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia pacjentów chorych na nowotwory, a także ich rodzin – dodaje.

Zarząd Ryvu Therapeutics S.A. zaprezentuje wyniki finansowe oraz podsumuje najważniejsze wydarzenia ostatnich kwartałów podczas wideokonferencji, która odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia 2020 r., o godzinie 11:00. W konferencji będzie można uczestniczyć wyłącznie on-line za pośrednictwem relacji dostępnej pod adresem: live.ryvu.com. Podczas transmisji przewidziano możliwość zadawania pytań poprzez dedykowany formularz znajdujący się na stronie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here