Naga MarketsRyvu Therapeutics [RVU], ML System [MLS] – Gorące spółki dniaBiotechnologiczna spółka Ryvu Therapeutics poinformowała wczoraj, że widzi bardzo duże zainteresowanie projektem SEL120, mimo że nie prowadzi jeszcze rozmów partneringowych w tym zakresie. Preparat ten ma znaleźć zastosowanie m.in. w ostrej białaczce szpikowej. Jednocześnie przyznano, że toczą się podobne rozmowy, jednak dotyczą one innych projektów i w przyszłym roku powinno dojść do podpisania pewnej umowy. Na razie spółka czeka na wyniki badań klinicznych SEL120. Zainteresowanie projektem jest spore, w tym zainteresowanie wyraża także kilka światowych gigantów.

    • Duże zainteresowanie cząsteczką SEL120
    • Umowa może zostać podpisana w przyszłym roku
    • ML System z dofinansowaniem NCBiR

Wszelkie badania mają szansę zakończyć się do końca przyszłego roku, a w jego połowie spółka chce podać wstępne wyniki. Warto dodać, że spółka posiada podpisaną umowę współpracy z belgijskim Galapagos. O firmie zrobiło się w Polsce głośno za sprawą rekordowej umowy z OncoArendi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pół roku spadków

Na wykresie, drugie półrocze mija pod znakiem spadków. Całość korekty sięga już 40%. Obecnie cena testuje poziom poprzedniego dołka i ewentualne odbicie oznaczałoby ruch w kierunku górnej krawędzi kanału spadkowego.

ryvu


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

ML System z dofinansowaniem

W podobnym położeniu technicznym jest także spółka ML System, na której do mocnego odbicia doszło po około 50% korekcie. Wczoraj firma poinformowała, że konsorcjum, w którego jest składzie, podpisało umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu dotyczącego innowacyjnego szkła QDrive dla branży automotive. Całkowita wartość dofinansowania wynosi nie więcej niż 12,18 mln zł, w tym dla ML System około 7,97 mln zł. Jest to kolejna pozytywna informacja, wcześniej spółka informował o uzyskanym patencie na płytę szklaną emitującą fale elektromagnetyczne.

ml system

Spółka cały czas rozwija się i przyszły rok może być pewnym przełomem, kiedy uda się wdrożyć do masowej produkcji Quantum Glass czyli najważniejszy produkt firmy. Wyniki spółki są bardzo dobre, po trzech kwartałach roku zysk sięga 8,99 mln zł wobec 3,84 mln zł przed rokiem. Na wykresie cena oscyluje przy górnej krawędzi kanału spadkowego. Niewielka reakcja podażowa daje szansę na wybicie górą.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here