Naga MarketsRyvu Therapeutics [RVU], Celon Pharma [CLN] – Gorące spółki dniaBiotechnologiczna spółka Ryvu Therapeutics poinformowała wczoraj, że jej projekt “Rozwój kliniczny innowacyjnego kandydata na lek w terapii nowotworów litych” znalazł się na liście projektów wybranych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania w wysokości niemal 19 mln zł. Jest to kolejny etap badań nad cząsteczką SEL120, którego pełna wartość sięga aż 42,7 mln zł. Okres realizacji projektu to wrzesień 2020 r. – grudzień 2023 r. Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie do działalności emitenta kandydata na lek – inhibitora kinaz CDK8/19.

    • Ryvu Therapeutics z szansami na kolejne dofinansowanie
    • Tym razem chodzi o 19 mln zł z NCBiR
    • Celon Pharma z patentem w USA

Będzie on scharakteryzowany w badaniu klinicznym fazy I/II (do pierwszego etapu fazy II ekspansji dawki) u pacjentów z guzami litymi, stanowiąc szansę na skuteczniejsze i bardziej bezpieczne leczenie pacjentów z agresywnymi nowotworami tego typu, którzy wyczerpali możliwości obecnych terapii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Próba wybicia głównego oporu

Oczywiście na wyniki przyjdzie sporo poczekać, jednak na wykresie od połowy grudnia zrobiło się nieco pozytywniej. Po ponad 40% spadku notowań, przecena wyhamowała, a odbicie doprowadziło do wyjścia ceny ponad kanał spadkowy. Obecnie kluczowe powinno być wybicie oporu przy 57 zł.

ryvu


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Patent w USA

Od pewnego czasu na krajowym parkiecie nastała moda na biotechnologię, którą dodatkowo wzmocnił historyczny sukces spółki OncoArendi. Także coraz lepiej dzieje się na notowaniach Celon Pharma. Spółka szuka partnera na sprzedaż licencji, a wiec kwestią czasu jest podpisanie podobnej umowy jak OncoArendi, choć w innej skali. Wczoraj spółka poinformowała o uzyskaniu patentu obejmującego agonistów receptora GPR40 oraz ich zastosowanie w leczeniu cukrzycy typu II na terenie Stanów Zjednoczonych. Preparat ten przeszedł już pomyślnie I fazę badań klinicznych.

celon pharma

Obecnie jednak głównym projektem spółki jest esketamina DPI stosowana w lekoopornej depresji dwubiegunowej. Tu mamy już zakończoną II fazę badań, która przyniosła duży sukces dla spółki. W kolejnych tygodniach powinny także spłynąć pełne wyniki badań. Lek charakteryzuje duże bezpieczeństwo stosowania i wysoka skuteczność. Na wykresie mamy duży popyt na akcje spółki. Cena wraca do zwyżki po wcześniejszym wybiciu na nowe maksima. Wszystko zmierza do ataku na poziom 57 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here