Naga Markets



Ryvu Therapeutics [RVU], Artifex Mundi [ART] – Gorące spółki dniaOtwarcie piątkowej sesji wypadło fatalnie na akcjach biotechnologicznej spółki Ryvu Therapeutics. Powodem kilkunastu procentowego otwarcia pod kreską była informacja o tym, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zawiesiła badanie kliniczne leku RVU120 z powodu pierwszego zdarzenia niepożądanego jakim była śmierć jednego z pacjentów. “U jednego z dwóch pacjentów z Kohorty 5. przyjmującego RVU120 w dawce 110 mg, wystąpiło pogarszające się zapalenie trzustki, które zakończyło się śmiercią pacjenta. Drugi pacjent z tej samej kohorty zakończył pierwszy cykl leczenia bez żadnych zaraportowanych poważnych zdarzeń niepożądanych związanych z podawaniem leku.

    • Zawieszono badania kliniczne Ryvu Therapeutics
    • Artifex Mundi z coraz lepszymi wynikami

W badaniu znajduje się obecnie dwóch pacjentów otrzymujących RVU120″ – podano w komunikacie. Pacjenci aktualnie leczeni RVU120 w ramach badania klinicznego mogą kontynuować terapię, natomiast nowi pacjenci nie będą włączani do badania do momentu, gdy FDA nie zniesie częściowego zawieszenia badania.

Te artykuły również Cię zainteresują




Reakcja popytu po niskim otwarciu

Trwają badania nad wyjaśnieniem przyczyn zgonu pacjenta. Mimo iż takie rzeczy zdarzają się na spółkach biotechnologicznych, kurs zazwyczaj reaguje w podobny sposób. Na wykresie cena zaczęła odbijać przy poprzednich dołkach przy 49 zł i z tego poziomu zaczynamy odrabianie strat.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Nowe maksima

Producent gier Artifex Mundi od dłuższego czasu przekazuje informacja o coraz lepszych wynikach sprzedażowych. Miesiąc marzec, spółka zamknęła z 70% wzrostem przychodów, do 4 mln zł. Od początku roku przychody Artifex Mundi wzrosły, według szacunkowych danych, o 88%, do 10,5 mln zł. Motorem napędowym wzrostu sprzedaży Grupy jest komercjalizacja Unsolved – aplikacji free-to-play oferującej gry HOPA z portfela giełdowej spółki, odpowiadającej za 46% przychodów spółki w marcu oraz blisko 40% w całym I kwartale br. Od początku 2021 r. Artifex Mundi prowadzi regularną akwizycję graczy dla Unsolved. W minionym kwartale na kampanie reklamowe z wykorzystaniem Facebook spółka przeznaczyła 2,9 mln zł.

Przemysław Błaszczyk, prezes giełdowej spółki, podkreśla, że skuteczność kampanii akwizycyjnych jest zgodna z założeniami, a kluczowe KPI dla graczy przyciągniętych tym sposobem do gry są więcej niż satysfakcjonujące. Kilka dni wcześniej spółka informowała, że w całym 2020 roku odnotowała 8,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,7 mln zł straty rok wcześniej, a zysk operacyjny wyniósł 10 mln zł wobec 14,36 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 25,73 mln zł wobec 16,65 mln zł rok wcześniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 wykres | kryptowaluty kursy | nasdaq notowanie | kur euro | mercator cena akcji | blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here