Naga MarketsRyvu Therapeutics: prezes P. Przewięźlikowski o biotechnologii w trakcie Covid-19Od początku pandemii koronawirusa i rozrysowania marcowych dołków, biotechnologiczna spółka Ryvu Therapeutics stała się jedną z najgorętszych na polskiej GPW, zyskując do czerwcowych maksimów ponad 150%. Prowadząca badania kliniczne na terenie USA firma planuje uruchomić kolejne ośrodki również na Starym Kontynencie w tym Polsce. O obecnej fazie testów oraz kondycji branży biotechnologicznej w czasie pandemii Covid-19 na antenie Comparic24.tv opowiadał Paweł Przewięźlikowski, prezes zarządu Ryvu Therapeutics.

  • Ryvu Therapeutics otrzymuje sygnały z amerykańskich ośrodków o wznowieniu rekrutacji pacjentów do badań klinicznych
  • Ryvu Therapeutics chce pozyskać ok. 150 mln zł z emisji akcji i przeznaczyć je na projekt SEL120
  • Akcjonariusze Ryvu Therapeutics zdecydują 13 lipca o emisji akcji bez pp

Te artykuły również Cię zainteresują
Ryvu Therapeutics chce skupić się na flagowym projekcie SEL120

Jak wynika z opublikowanej przez Ryvu Therapeutics w połowie czerwca strategii rozwoju na lata 2020-2022 spółka chce do końca tego okresu posiadać przy najmniej 3 projekty w fazie klinicznej, skupiając się najmocniej na flagowym projekcie SEL120, który ma potencjał stać się nowym elementem terapii onkologicznych.

Badania prowadzone były do tej pory w kilku różnych ośrodkach na terenie Stanów Zjednoczonych, natomiast pandemia koronawirusa doprowadziła do ich spowolnienia. Spółka zaczyna otrzymywać sygnały, że wznawiana jest jednak rekrutacja pacjentów, a łączne opóźnienie procesów badawczych nie powinno przekroczyć 3 miesięcy.

Wsparciem rozwoju projektu SEL120 ma być emisja akcji o wartości około 150 milionów złotych. Akcjonariusze zdecydują o emisji 13 lipca bieżącego roku z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w całości.

Spółka planuje pozyskać około 150 mln zł z emisji akcji kierowanej do inwestorów kwalifikowanych. Pozyskane środki Ryvu chce przeznaczyć w znacznej części na projekt SEL120, w tym na rozwój związku w nowych wskazaniach terapeutycznych – czytamy w komunikacie.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here