Naga MarketsWczorajsza sesja zakończyła się drobnymi spadkami za Oceanem. Obecnie na wyceny spółek największy wpływ mają te same czynniki, które kreują rynek już od jakiegoś czasu. Pierwszym z nich jest rosnąca liczba przypadków zachorowań na Covid-19 w USA, choć póki co statystyki mają jeszcze zapas do rekordów, to jednak obawy o lockdowny cały czas pozostają w grze.

Obecnie na wyceny spółek największy wpływ mają te same czynniki, które kreują rynek już od jakiegoś czasu

Drugą kwestią, która ciągnie się już od tygodni są negocjacji ws. pakietu stymulacyjnego – niedawno zostało ogłoszone ultimatum ze strony Demokratów, że albo zostanie osiągnięte porozumienie do wtorku, albo nie ma szans na pakiet przed wyborami, teraz jednak mówi się o nadziejach na dojście do porozumienia do końca bieżącego tygodnia, a do wyborów pozostało już tylko 11 dni.

Te artykuły również Cię zainteresują

Kolejnym istotnym czynnikiem jest sezon raportów za III kw. 2020r. Do tej pory przeszło 80% spółek osiąga wyniki lepsze od oczekiwań, ale nie jest to zaskoczeniem dla rynku amerykańskiego. Wczoraj raport ujawniła Tesla, która wykazała rentowność 5 kwartał z rzędu. Zysk na akcję spółki wyniósł 76 centów wobec oczekiwanych 57 centów. Spółka w handlu pozasesyjnym rośnie o przeszło 3%. Dzisiaj wyniki opublikuje m.in. Coca-Cola i Intel.

Główne krajowe indeksy przeceniły się istotniej, przy czym najmocniej ucierpiał indeks małych spółek (-1,52%). Na notowania w dużej mierze wpływają nowe rekordy pandemicznych statystyk oraz zapowiedzi, że do słowa rekord powinniśmy się przyzwyczaić. Z dużym prawdopodobieństwem rosnąca liczba zachorowań pociągnie za sobą kolejne restrykcje gospodarcze. Interesującą sesję zaliczył Harper Hygienic, który w pierwszych minutach po publikacji raportu, z którego wynika, że zysk wzrósł z 10,8 tys. zł do 5,94 mln zł, zyskiwał kilkanaście %, a już po kilku godzinach kilkanaście % tracił.

Największy spadek wśród kluczowych indeksów dotyczył Ryvu Therapeutics – spółka podała informację o rewizji portfolio projektów badawczych. Po sesji wyniki za III kw. 2020 r. podała Grupa Kęty: zysk netto wyniósł 129 mln zł wobec 99 mln zł przed rokiem. Również Mercator Medical przedstawił informację o rekomendacji wydanej przez zarząd na WZ: rekomendują ustalenie maksymalnej ceny skupu akcji własnych na 1000zł, obecna uchwała z czerwca pozwala na skup do ceny 54 zł za akcję. Gaz System określił wykonawców lądowej części Baltic Pipe, za fragment Goleniów-Ciecierzyce odpowiadać będzie Budimex.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here