Naga Markets
Ryvu Therapeutics: Dr Hendrik Nogai dołącza do zespołu jako dyrektor ds. medycznych
Dr Hendrik Nogai Ryvu Therapeutics

Ryvu Therapeutics S.A. firma biotechnologiczna, której misją jest odkrywanie i rozwój nowych terapii onkologicznych, ogłosiła dzisiaj, że do Spółki dołączy dr Hendrik Nogai, który z dniem 1 lutego 2022 r. obejmie stanowisko dyrektora ds. medycznych.Dr Nogai będzie odpowiedzialny za badania kliniczne oraz wszelkie kwestie medyczne i regulacyjne związane z rozwojem platformy badawczej Spółki.

Ryvu Therapeutics poszerza swój zespół o Dr Hendrika Nogaia

– Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Hendrika w Ryvu jako naszego nowego dyrektora ds. medycznych – komentuje Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu w Ryvu Therapeutics.Hendrikwnosi do Spółki cenne kompetencje w zakresie zarządzania badaniami klinicznymi, jak i doświadczenie w biznesie. Dr Nogai dołącza do nas w ważnym momencie rozwoju naszych programów klinicznych i przedklinicznych. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w dziedzinie hematologii i terapii guzów litych będzie dla nas bardzo wartościowe i pomoże nam w pełni wykorzystać potencjał naszego wiodącego związku, RVU120 – dodaje Przewięźlikowski.

– Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę dołączyć do zespołu Ryvu w momencie tak dynamicznego rozwoju Spółki. Jest to wspaniała okazja, aby kontynuować rozwój programów klinicznych Ryvu, oraz wspierać już efektywnie działającą platformę badawczą Spółki, po to, aby rozwijać tak ważne, nowe terapie onkologiczne – komentuje dr Hendrik Nogai.

Dr Nogai jest dyplomowanym lekarzem medycyny w dziedzinie hematologii/onkologii i chorób wewnętrznych. Hendrik Nogai posiada niemal 10-letnie doświadczenie w opiece nad pacjentami i prowadzeniu badań podstawowych w różnych środowiskach akademickich, na przykład w szpitalu klinicznym Charité w Berlinie, w szpitalu uniwersyteckim Grosshadern w Monachium, czy szpitalu uniwersyteckim w Augsburgu.

Praktykę zdobytą w obszarze klinicznym dr Nogai łączy z 17-letnim doświadczeniem branżowym, w tym w zakresie doradztwa biznesowego dla Mercer Management Consulting/Oliver Wyman, doradztwa medycznego dla Nordic Biotech Capital ApS, a także zajmując stanowiska kierownicze w firmie Bayer AG, gdzie ostatnio pełnił funkcję Vice President, Global Development Leader NTRK program.

Dr Nogai ukończył studia medyczne na Charité – Uniwersytecie Medycznym w Berlinie, Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium oraz na Harvard Medical School w Bostonie. Ponadto uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinieza badania w obszarze biologii komórki, które prowadził w Niemieckim Centrum Badań nad Reumatyzmem w Berlinie.

Autor poleca również:

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kontrakty cfd | pgnig giełda | gpw pkobp | kruk akcje kupno | notowania kęty | kurs rubla prognozy na najbliższe dni | notowania kruk |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here