Naga MarketsNapis 2019Rok 2019 zapowiada się interesująco z wielu względów. Morgan Stanley określił go “punktem zwrotnym” w światowej gospodarce, z kolei JPMorgan uważa, iż niedźwiedzie mogą zostać pokonane przez rynkowe byki w tym roku. Tytuły prognoz inwestycyjnych na Wall Street w 2019 roku mówią w większości jednym głosem: największe na świecie banki inwestycyjne i ich menedżerowie szykują się do ostatniego podrygu jednego z najdłuższych cykli rynku byka w historii USA. 


Bank Ameryki 

W 2019 r. oczekujemy dalszej awersji do ryzyka na rynku akcji i obligacji. Wzrośnie zapotrzebowanie na płynność wśród instytucji, co zwiększy atrakcyjność pieniądza. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Barclays 

Spodziewamy się, że na początku 2019 r. nastąpi gwałtowny wzrost ryzyka, napędzany gołębim FEDem, konfliktem handlowym między USA, a Chinami oraz silnymi czynnikami sezonowymi. Rok 2019 powinien być rokiem niskich, jednocyfrowych stóp zwrotu przy towarzyszącej wyższej zmienności na światowych rynkach.

BlackRock 

W 2019 r. oczekujemy spowolnienia globalnego wzrostu i mniejszych zysków przedsiębiorstw, a gospodarka USA wkroczy w fazę późnego cyklu. Oczekujemy, że polityka Rezerwy Federalnej stanie się bardziej zależna od danych, ponieważ zbliża się do neutralnego poziomu, co sprawia, że widzimy możliwość spadku tempa podwyżek stóp w świetle wzrostu niepewności. 

BNP Paribas 

Wolniejszy wzrost i bardziej rygorystyczna polityka pieniężna, w połączeniu ze zmniejszonym skupem obligacji przez banki centralne wskazuje na wzrost ryzyka i okres ponownej kalibracji na rynkach światowych, ponieważ inwestorzy odchodzą od handlu carry-trade ukierunkowanego na QE. Chociaż widzimy możliwość dalszych odpływów z ryzykownych aktywów to nie jesteśmy zdania, że wchodzimy w rynek niedźwiedzia w 2019 roku. 

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Credit Suisse 

Nasz podstawowy scenariusz na 2019 rok zakłada tylko umiarkowany wzrost gospodarczy w USA. Akcje powinny nadal pozostać atrakcyjnym aktywem. Z kolei aktywa rynków wschodzących powinny odzyskać grunt pod warunkiem, że ryzyko podwyżek stóp w USA i osłabienia dolara spadną. 

Goldman Sachs 

Inwestorzy zredukują ryzyko w swoich portfelach w 2019 r. Spłaszczająca się krzywa rentowności, umiarkowane wyniki na rynku akcji w porównaniu z obligacjami i gotówką oraz niski poziom płynności powinny w silny sposób wpływać na rotację portfeli w funduszach inwestycyjnych, które nie będą skłonne do ponoszenia nadmiernego ryzyka. 

JPMorgan 

Koniec hossy nie jest blisko, ale rynki będą się zachowywać tak, jak pod koniec cyklu. FED będzie kontynuować politykę normalizacji. Rynek kredytu jest nieco niepokojący. Dobre odczyty gospodarcze w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie nie utrzymają się w 2019 r., gdy zmniejszy się dopływ pieniądza związany z bodźcami fiskalnymi. Wzrost w głównych gospodarkach rozwiniętych będzie obciążony w dużej mierze przez wrogie podejście Waszyngtonu do światowego handlu. Firmy na całym świecie odraczają inwestycje i coraz bardziej wahają się przy zwiększaniu zatrudnienia w obawie przed możliwym kryzysem. 

Zobacz również: Chiny na rozdrożu w 2019 r. Silny wzrost zadłużenia uratuje gospodarkę przed recesją?

Macquarie 

Rynek ponownie koncentruje się na ciemnych chmurach na horyzoncie, a wielu inwestorów jest przekonanych, że globalny wzrost gwałtownie zwalnia. Obawiamy się zagrożeń tj. skutków wojny handlowej, dalszej polityki europejskiej i Brexitu, wyższych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz rosną nasze obawy dot. gospodarki Chin. Jednak nadal uważamy, że rynkowe nastroje są zbyt pesymistyczne, a globalny wzrost nie powinien ucierpieć w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here