Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Żadne słowa nie mogą opisać smutku jaki odczuwam. Kiedy ktoś decyduje odebrać sobie życie, zabierając z sobą dzieci bawiące się na koncercie pop, cały świat pogrąża się w żałobie. Niektórzy utożsamiają poranne spadki brytyjskiego funta oraz indeksów giełdowych z nocnymi wydarzeniami w Manchesterze. Choć uważam, że taka korelacja nie zachodzi, miło jest myśleć o rynku jako miejscu gdzie ludzie faktycznie odczuwają ból i żałobę.


Dziś Biały Dom opublikuje swój nowy plan budżetowy, który już został nazwany Nowym Fundamentem Wielkiej Ameryki. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami plan zakłada zwiększenie wydatków na obronność Stanów Zjednoczonych oraz ograniczenie wsparcia dla uboższej i chorej części społeczeństwa. Choć Republikanie mają większość w Kongresie, partia prawdopodobnie będzie mieć problemy z uchwaleniem takiego budżetu w obecnej formie.Być może jednak, taki bieg spraw będzie na rękę samemu Trumpowi. Prezydent przebywa obecnie poza granicami kraju, starając się przywrócić pokój na Bliskim Wschodzie. W ten sposób, powracając do Stanów może zmienić kształt przyszłego budżetu sprawiając wrażenie właściwej osoby na właściwym miejscu, dążąc do tego czego wszyscy jego wyborcy oczekują – cięcia podatków dla najbogatszych.

Co warte zauważenia – gdy tylko Air Force One opuścił Waszyngton poziom VIX momentalnie spadł. Wczoraj Wall Street zdołało odrobić część strat jakie powstały w trakcie zeszłotygodniowego Trump Dump jednak wielu analityków sceptycznie podchodzi do tych wzrostów, wskazując na niewielki wolumen jaki im towarzyszy.

Złoto ponownie znalazło się w górnym ograniczeniu swojego przedziału zmienności. Opór obecnie znajduje się w okolicy 1264 dolarów za uncję. W sytuacji dalszej niepewności geopolitycznej, złoto powinno kontynuować swoje wzrosty i doprowadzić do testu poziomu 1300,00 USD. USD/JPY powoli zmierza w kierunku wsparcia na 110,25 (żółta linia). Jeżeli apetyt na bezpieczne aktywa utrzyma się na dotychczasowym poziomie, para może nawet przetestować poziom 108,00:

Podziel się swoim spojrzeniem na rynek w społeczności eToroJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here