Naga MarketsJutro Bank Anglii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych oraz opublikuje sprawozdanie z posiedzenia wraz z najnowszym Raportem o inflacji. Analitycy TDS, Danske Banku i grupy UOB prognozują przebieg konferencji oraz dalsze notowania pary EUR/GBP i GBP/USD.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

TD Securities: Nie oczekujemy żadnych zmian

td securities logoAnalitycy TD Securities oczekują stosunku 9-0 głosów, co oznaczałoby brak zmian stóp procentowych. W ich ocenie BoE będzie “siedział” na uboczu, dopóki nie pojawi się klarowność ws. Brexitu.

–  Zbliżające się posiedzenie prawdopodobnie przyniesie stosunkowo niewielkie zmiany. RPP prawdopodobnie będzie zadowolona z obecnego nachylenia krzywej dochodowości, która wskazuje na jedną podwyżkę w 2019 r. – komentują analitycy

– Funt jest wyprzedany, co czyni go podatnym na jastrzębią niespodziankę. Jednak nie mamy większych oczekiwań jeśli chodzi o BoE. Odwrócenie tej tendencji zależy od Brexitu i dalszej polityki prowadzonej przez USA. Na konkretne informacje będzie trzeba jednak poczekać, co będzie wymagało dużej ilości cierpliwości – dodali.

Zobacz również: Goldman Sachs: Powrót strachu na rynki dobry dla złota

Danske Bank: EUR/GBP w dalszym ciągu z tendencją wzrostową

Danske BankValtteri Ahti, główny strateg w Danske Bank, uważa, że ryzyko dla europejskiego crossa pozostaje przechylone do góry.

– Kurs EUR/GBP przebił wczoraj szczyt z 1 października (0.8920). W naszej ocenie presja dla tej pary w dalszym ciągu pozostaje wzrostowa – napisał Ahti.

– Europejski cross po dotarciu do poziomu 0.8938 zanotował silny spadek, co oznacza, iż poziom ten pozostaje kluczowym technicznym oporem na który należy uważać. Z technicznego punktu widzenia przebicie powyżej tego poziomu może potencjalnie otworzyć drogę do psychologicznego poziomu 0.90 – dodał.

Rynki zwrócone w stronę jutrzejszej konferencji BoE. Co dalej z GBP? – komentują duże banki

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

UOB: Na parze GBP/USD istnieje duża szansa na przebicie poziomu 1.2662

uob logoSpecjaliści ds. strategii walutowych w grupie UOB zauważyli, że szanse na przełamanie poniżej 1.2662 są bardzo wysokie. Jeśli by do tego doszło, utorowałoby to drogę do ważnego poziomu 1.2500.

Komentarz intraday: – Wczorajszy szybki spadek GBP/USD nie był przez nieoczekiwany. Z łatwością zniesionych zostało kilka silnych poziomów wsparcia, a cena spadła do lokalnego minimum 1.2697. W naszej ocenie dalsze osłabianie GBP/USD nie jest wykluczone. Przebicie 1.2680 otwarłoby drogę do dołka z sierpnia w okolicach 1.2662. Z drugiej strony, tylko trwałe przebicie powyżej 1.2780 wskazywałaby, że obecna siła sprzedających zmniejszyła się (lokalny opór wynosi 1.2745).

Zobacz również: Commerzbank: Trwa umacnianie się tureckiej liry. Przed nami kluczowe poziomy

Rynki zwrócone w stronę jutrzejszej konferencji BoE. Co dalej z GBP? – komentują duże banki

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Po stosunkowo niskiej zmienności przez ostatnie dni, funt brytyjski zanotował nagły i gwałtowny spadek, który łatwo złamał wsparcie 1.2750 (w reakcji na zagrożenie braku umowy handlowej dot. Brexitu). Podczas gdy przez ponad tydzień utrzymywaliśmy negatywny sentyment dla GBP/USD, to dawaliśmy nikłe szanse na tak szybkie pokonanie poziomu 1.2750. Wczorajsza akcja cenowa otworzyła drogę do tegorocznego dołka na poziomie 1.2662. W związku ze wznowieniem impetu w dół szanse na przebicie tego poziomu są bardzo wysokie. Podsumowując, oczekujemy, że funt brytyjski pozostanie pod presją sprzedających, dopóki nie zostanie trwale pokonany kluczowy opór na poziomie 1.2820. Patrząc w przyszłość, wyraźny spadek poniżej 1.2660 sugerowałby test kolejnych poziomów wsparcia 1.2590 oraz być może 1.2500.

Rynki zwrócone w stronę jutrzejszej konferencji BoE. Co dalej z GBP? – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here