Naga MarketsNiedźwiedź i bykOd kilku tygodni obserwujemy negatywny sentyment na rynku akcyjnym na świecie. Wczoraj nastąpiła kolejna fala spadkowa w USA, która może przenieść się także na GPW, które próbuje utrzymać swoje poziomy. 


GPW tanie względem zagranicy, dobrze radzi sobie PZU

Najlepiej radzą sobie spółki z Grupy PZU, które jeżeli wzrosną powyżej górnych ograniczeń wąskich konsolidacji to dadzą, przynajmniej krótkoterminowe, ruchy wzrostowe. GPW jest stosunkowo tanie względem rynków zagranicznych, jednak globalny wzrost ryzyka ciąży na naszym rynku szczególnie. Pomimo wzrostu sprzedaży detalicznej r/r, spółki z branży detalicznej nie radzą sobie już tak dobrze, jak jeszcze w pierwszym kwartale. Branża energetyczna znajduje się na historycznych minimach, a zmiana długoterminowej polityki Tauronu została odebrana przez inwestorów negatywnie. TPE znalazł się na najniższym poziomie w historii.

Niewiele spółek jest aktualnie w trendach wzrostowych, ale może się tym poszczycić Play, które stale rośnie od kilku miesięcy. Aktualnie spółka reaguje na poprzednie szczyty co może dać początek kolejnego impulsu wzrostowego. Ciekawą spółką jest też Grupa Azoty oraz Lotos, który znajduje się w kluczowym punkcie.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here