Naga MarketsNumber_171Newsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Dziś dzień FED – czy trzeba coś więcej dodawać? Od rana możecie przeczytać o tym wszędzie. Oczy całego świata inwestorów są zwrócone na USA, gdzie dziś o 20 naszego czasu FED po dwudniowym spotkaniu ogłosi stawki stóp procentowych? Czy dojdzie do pierwszej podwyżki stóp od 2006 roku? Czy Janet Yellen nas czymś zaskoczy podczas konferencji o 20:30? Dowiecie się wszystkiego na bieżąco!
fed
Czy dziś dojdzie do podniesienia stóp?
  • Mieszane sygnały ze światowych rynków. Chiński Shanghai Composite w dół o 2,1%, w Europie ciut lepiej, z najważniejszych indeksów najmocniej prowadzi hiszpański IBEX (+1,4%). Kontrakty na S&P o parę punktów w dół przed otwarciem na Wall Street.
chiny
Po pierwszej części sesji chiński indeks zanurkował
  • SNB zostawia politykę monetarną bez zmian. Stopy procentowe w Szwajcarii pozostały bez zmian, tak jak oczekiwano. Mogliśmy się za to dowiedzieć, że frank szwajcarski jest nadal przewartościowany, mimo delikatnego spadku wartości w ostatnim czasie.
USDCHFH1
Spadek na USD/CHF wyniósł ledwo ponad 30 pipsów
  • Bank Indonezji ostrzega przed inflacją. Indonezyjski bank centralny pozostawił stopy na niezmienionym poziomie 7,5%. Ostrzega jednak, że inflacja staje się coraz niższa, obecnie znajduje się na 17-letnim minimum. Informacja ta nie wywarła wpływu na rupię.
rupia
Wahania indonezyjskiej rupii w ostatnich dniach


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here