Naga MarketsKurs dolara straci na rzecz walut krajów rozwijających się, uważa Goldman SachsDolar amerykański ponownie zaczął się osłabiać, a rynki wschodzące wręcz przeciwnie – zyskują. Słabnący USD poprawia ponadto wzrostowy nastrój emerging markets (EM). Zobaczmy, jak kurs dolara zachowuje się w stosunku do chińskiego juana.

  • Waluty krajów rozwijających się zyskują na słabszy dolarzem
  • Rynki spodziewają się większej stymulacji w USA
  • Goldman Sachs uważa, że globalne siły cykliczne zdominują lepsze wyniki USA

Dolar straci na rzecz walut EM

Indeks MSCI śledzący waluty krajów rozwijających się wzrósł w piątek do rekordowego poziomu, gdyż dolar odnotował największy tygodniowy spadek w 2021 r., nawet przy wzroście rentowności w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Miara zmienności implikowanej spadła do najniższego poziomu od lipca, co podkreśla optymizm w stosunku do globalnego ożywienia spowodowanego szczepieniami i perspektyw większej stymulacji w Stanach Zjednoczonych.

– Globalny wzrost powinien być bardzo silny w ciągu następnych sześciu miesięcy, w miarę rozgrywania się kampanii szczepień. Oczekujemy, że globalne siły cykliczne w pewnym stopniu zdominują lepsze wyniki USA, co poskutkuje spadkiem dolara w przypadku większości crossów – napisali w notatce stratedzy Goldman Sachs, w tym Zach Pandl i Kamakshya Trivedi

Analitycy Goldman Sachs zauważają solidne fundamenty makro dla juana, które są również ważnym czynnikiem powodującym spadki USD od połowy 2020 r. Chiny cieszą się zainteresowaniem ze strony globalnych inwestorów z uwagi na dobre wyniki akcji oraz niską zmienność waluty, uważa GS.

Trend spadkowy na USD/CNY

Notowania dolara w relacji do juana osuwają się bardzo dynamicznie od drugiej połowy 2020 roku, czego powodem mają być silne fundamenty makroekonomiczne działające na rzecz CNY.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Z perspektywy technicznej, kluczowe okazało się przełamanie 100-dniowej średniej na wykresie USD/CNY, które miało miejsce 6 lipca 2020 r. Od tego czasu kurs dolara silnie zniżkuje, a jako dynamiczny opór w tym trendzie dobrze sprawdza się 20-dniowa średnia.

Obecnie notowania utknęły między wspomnianą średnią, a poziom 6,42 CNY. Potwierdzeniem kontynuacji trendu będzie tu wybicie w nowych minimów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania cd projekt | bitcoin kurs | notowania dow jones | pgnig notowania | notowania kryptowalut | kurs ropa |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here