Naga Markets

Rynki wróciły do wyceny 50 punktowej podwyżki stópDzisiejsze dane o lipcowej inflacji CPI z USA podbijają scenariusz zakładający, że jej szczyt może być już za nami (wypadł w czerwcu). Tym samym niezależnie od silnego rynku pracy (dane poznaliśmy w miniony piątek), FED nie będzie postawiony pod ścianą, jeżeli chodzi o konieczność kontynuacji tempa podwyżek o 75 punktów bazowych.

Rynki wróciły do wyceny 50 punktowej podwyżki stóp

Niższa inflacja daje margines do dyskusji, zresztą do posiedzenia FED jest jeszcze ponad 40 dni, a w międzyczasie rynek otrzyma kolejne dane (tym razem za sierpień). W efekcie kontrakty terminowe powróciły do wyceny 50 punktowej podwyżki – to obecnie 60 proc. prawdopodobieństwa. Być może ważne okaże się sympozjum w Jackson Hole tradycyjnie zaplanowane na koniec sierpnia, zwłaszcza w kontekście dyskusji wokół tego, czy polityka FED nie doprowadzi do głębszej recesji w amerykańskiej gospodarce w 2023 r.W krótkiej perspektywie dolar jest słabszy, gdyż oczekiwania wobec FED znów się zmieniły. Korzystają na tym też rynki akcji. Technicznie uwagę zwraca wybicie linii trendu spadkowego na EUR/USD przy 1,0250 i naruszenie mocnego oporu przy 1,0350. Euro zaczyna paradoksalnie korzystać na tym, że wcześniej inwestorzy byli wobec niego nazbyt pesymistycznie nastawieni.

Rynki wróciły do wyceny 50 punktowej podwyżki stóp
Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: bossafx.pl

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here