Naga MarketsPoranny komentarz makroPo ostatnich zawieruchach na światowych rynkach akcji wszystkie najważniejsze indeksy wracają do wzrostów. Wygląda na to, ze panika została okiełznana i obecnie możemy liczyć na ustabilizowanie się sytuacji. Dziś przed nami parę ważnych odczytów makroekonomicznych, jednak nie będzie to zbyt napięty dzień.


Nocne dane

Dziś w nocy poznaliśmy dane dotyczące bilansu handlowego w Nowej Zelandii. Okazały się gorsze niż poprzednie odczyty. Import zwiększył się o ponad pół mld USD do poziomu 4,85 mld USD, a eksport nieznacznie zmalał do poziomu 4,2 mld USD. W rezultacie w ujęciu miesięcznym bilans handlowy wyniósł -649 mln USD.

Giełdy radzą sobie coraz lepiej. Japoński NIKKEI 225 zaliczył wzrost w wysokości 3,20%. Nawet chiński Shanghai Composite – główny sprawca ostatnich zawirowań – wzrósł dziś o 0,66%. Wskazuje to na stabilizację sytuacji na giełdach. Chińczycy opóźniają kilka przyszłych odczytów makroekonomicznych z powodu świat narodowych.

Dobra trwałe z USA

W Europie dziś spokojnie, z ważnych informacji jedynie w Szwajcarii opublikowano indeks konsumpcji UBS. Odczyt okazał się ciut lepszy niż poprzednio, wyniósł 1,64 (okres wcześnie 1,61). Poza tym w nadchodzących godzinach poznamy co nieco danych z krajów skandynawskich, jednak bez większego znaczenia.

W USA dzień zaczyna się dziś stosunkowo wcześnie, bo już o 13:00 nastąpi publikacja danych dotyczących liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Najważniejsze informacje pojawią się standardowo o 14:30, wtedy poznamy wartość zamówień na dobra trwałe (z i bez środków transportu).

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here