Naga MarketsKurs dolara umacnia się po fali wyprzedaży. Kurs euro pod presją EBC i szczytu UECzwartek przynosi odreagowanie dolara na szerokim rynku – rollercoaster z ostatnich dni trwa nadal. Co dalej? Dzisiaj w centrum uwagi może znaleźć się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Poza tym mamy dane o inflacji w Polsce, oraz dynamikę sprzedaży detalicznej w USA. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Posiedzenie EBC w centrum uwagi. W weekend zapadnie decyzja szczytu UE ws. programu pomocowego
  • Lepsze dane makro z USA. Ryzyko przywrócenia większej liczby ograniczeń w kolejnych stanach
  • Dolar AUD ignoruje lepsze dane z Chin. W Państwie Środka rozczarowała tylko sprzedaż detaliczna

Zapowiedź sankcji na przedstawicieli Chin i USA przywracają awersję do ryzyka

Amerykańska waluta była mocniejsza już wczoraj wieczorem, co można zarówno wytłumaczyć lepszymi danymi makro z USA (indeks New York Empire State, produkcja przemysłowa), ale i też “starymi” obawami, czyli wątkiem COVID-19, czy też relacjami USA-Chiny.

Te artykuły również Cię zainteresują
W pierwszym przypadku informacje o pracach nad szczepionką nie rozwiązują obaw o to, co dzieje się teraz, czyli ryzyka przywrócenia większej liczby ograniczeń w kolejnych stanach USA, a w drugim relacje pomiędzy krajami stają się coraz trudniejsze (wczoraj poszły zapowiedzi wdrożenia sankcji na wybranych przedstawicieli Chin i USA) – zauważył analityk BOŚ.

To, że wątek COVID-19 staje się na powrót ważniejszy świadczy chociażby zachowanie się dolara australijskiego w nocy. Mimo, że dane z tamtejszego rynku pracy okazały się lepsze od oczekiwań (w czerwcu zatrudnienie wzrosło o blisko 211 tys., chociaż za sprawą tzw. niepełnych etatów), to rynek bardziej przejął się spekulacjami o możliwym podniesieniu skali ograniczeń w stanie Victoria, którego stolicą jest Melbourne.

AUD zignorował też lepsze dane z Chin wskazujące na to, że skala ożywienia w tamtejszej gospodarce jest silniejsza, niż do tej pory sądzono – PKB w II kwartale skoczył aż o 11,5 proc. k/k i 3,2 proc. r/r, a produkcja przemysłowa wzrosła o 4,8 proc. r/r. Rozczarowała tylko sprzedaż detaliczna, która spadła w czerwcu o 1,8 proc. r/r). Generalnie widać, że rynki po prostu włączyły tryb risk-off – dodał.

Na parze EUR/USD po tym jak wczoraj rynek ostatecznie zawrócił po wybiciu maksimum z 10 czerwca przy 1,1422, ten rejon może okazać się ważnym oporem, choć trend wzrostowy powinien się utrzymać. Tymczasem USD/PLN jest ostatnio silnie zależny od „edka” i niewykluczony jest test poziomu 3,8850 – wskazał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here