Przycisk Like FacebookaW nowym tygodniu sezon wyników na amerykańskiej giełdzie trwa w pełni. W najbliższych dniach uwaga inwestorów skupi się przede wszystkim na raporcie za III kwartał bieżącego roku takich gigantów technologicznych jak Facebook (wtorek) oraz Apple (czwartek). Oprócz tego zaprezentowane zostaną również wyniki eBay, Coca Coli,, Spotify oraz Alibaby.

Finax

Facebookowi z pewnością przydałby się pozytywny akcent i zaskoczenie dobrymi wynikami. Szczególnie, że akcje największej sieci społecznościowej nurkowały w piątek do poziomów obserwowanych ostatni raz w lipcu zeszłego roku, wybijając minima z marca i października na wysokości 150 dolarów za akcję.

Akcjom nie udało się odrobić ogromnych spadków, które nastąpiły w momencie publikacji raportu za zeszły kwartał kiedy spółka traciła na giełdzie $120 miliardów, zyskując niechlubny tytuł największego jednodniowego przegranego w historii amerykańskich parkietów. Zdaniem analityków w III kw. br. inwestorzy ponownie skupią się na dynamice wzrostu zarobków. W zeszłym kwartale spowolnienie było dość znaczne, w tym dynamika sprzedaży ma wynieść ponad 33% w stosunku do zeszłego roku, jednak jeżeli projekcje nie zostaną zrealizowane akcje Facebooka czeka najprawdopodobniej dalsze osłabienie.

facebook 29

O spadkach nie musi myśleć Apple, którego akcje poruszają się od połowy sierpnia w okolicy historycznych szczytów. Wsparcie w okolicach 216 dolarów za akcję jest jednak coraz mocniej testowane i jego ewentualne wybicie mogłoby doprowadzić cenę w kierunku luki wzrostowej z początku sierpnia pod 200 dolarów za akcję.

apple

Według analityków producent popularnych iPhone’ów będzie raportował zysk na akcję w wysokości $2,78 oraz przychody rzędu $61,5 mld. Inwestorzy będą również dokładnie patrzyli na wyniki sprzedaży najnowszych telefonów – słabe wyniki w tym zakresie w przeszłości już wielokrotnie wywoływały deprecjację akcji spółki.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here