Kurs polskiego złotego nie może zaliczyć środowej sesji do udanych. Osłabia się on bowiem znacząco wobec euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara. 

  • kurs euro (EURPLN) najwyżej od pierwszej połowy lipca 2018 roku
  • kurs euro (EURPLN) zyskuje najszybciej od czerwca 2018 r.
  • kurs euro (EURPLN) powyżej 4,37 zł
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) powyżej 4 zł
  • kurs franka szwajcarskiego (CHFPLN) najwyżej od marca 2017 r.
  • kurs funta (GBPPLN) zyskuje 1,18%
  • kurs dolara (USDPLN) powyżej 3,92 zł
  • kurs dolara (USDPLN) najwyżej od kwietnia 2017 r.
  • kurs dolara (USDPLN) zmierza w kierunku 4 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3712 Euro
USDPLN 3,9202 dolar
GBPPLN 4,7343 funt
CHFPLN 4,0314 frank

Kurs euro zmierza w kierunku 4,40 zł?

Kurs euro (EUR) zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji aż 0,85%. Wskutek tej aprecjacji notowania wspólnej waluty pokonały horyzontalny opór w wysokości 4,3430 zł i znalazły się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy lipca 2018 roku.

Warto także zwrócić uwagę, że tak znacznej aprecjacji wspólnej waluty nie obserwowaliśmy od 14 miesięcy tj. od czerwca 2018 roku.

Z czysto technicznego punktu widzenia, wybicie powyżej ostatnio pokonanego oporu tj. bariery 4,3430 zł sprawiło, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet wzrostu kursu euro w rejon ubiegłorocznych szczytów tj. powyżej 4,40 zł.

Kurs euro zmierza w kierunku 4,40 zł-
Kurs euro zmierza w kierunku 4,40 zł

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od marca 2017 r.

Kurs franka szwajcarskiego zyskuje w trakcie środowej sesji aż 1,49%. Wskutek tej aprecjacji szwajcarska waluta wybiła powyżej 4 zł i znalazła się na najwyższym poziomie od marca 2017 roku. Co ciekawe, jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka szwajcarskiego mógłby dotrzeć nawet w okolice 4,08 zł.

Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od marca 2017 r.
Kurs franka szwajcarskiego najwyżej od marca 2017 r.

Kurs funta zyskuje 1,18%

Kurs funta również znacząco umacnia się wobec polskiego złotego. W chwili pisania tego artykułu jego aprecjacja w trakcie środowej sesji wynosi bowiem aż 1,18%. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wrócić w rejon pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej.

Kurs funta zyskuje 1,18%
Kurs funta zyskuje 1,18%

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że wskutek dzisiejszych, niezwykle dynamicznych wzrostów, kurs dolara amerykańskiego przekroczył barierę 3,92 zł i stał się najdroższy od kwietnia 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet, że kurs dolara dotrze w okolice 4,00 zł.

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.
Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.
Następny artykułSygnity z silną poprawą wyników. Akcje w górę o 30%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here