Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!


Wczorajsza decyzja Banku Anglii w sprawie stóp procentowych nie przyniosła nic szczególnego – utrzymanie poziomu 0.5% oraz skupu aktywów w wysokości 375 miliardów było wycenione przez rynek bardzo silnie i GBP praktycznie nie zareagował. Dzisiaj w nocy natomiast oświadczenie ws. polityki monetarnej opublikował Bank Australii – ten dokument okazał się już zdecydowanie ciekawszy. RBA dał jasno do zrozumienia, że w ujęciu krótkoterminowym powinniśmy spodziewać się dalszej obniżki stóp procentowych. Obcięte zostały również prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego. Informacja została początkowo odebrana pozytywnie przez rynek i Aussie wystrzelił w okolice 0.7858, obecnie jednak porusza się na wysokości 0.7835.

Na zakończenie tygodnia bardzo ważne wydarzenie – raport z amerykańskiego rynku pracyJobs Report to przede wszystkim publikacja danych o NFP (nonfarm payroll) czyli zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (również z wykluczeniem stanowisk rządowych). Wzrost liczby etatów traktowany jest jako bardzo ważny wskaźnik obecnej kondycji ekonomicznej USA. Razem z NFP poznamy również procentowy wzrost zarobków, który ostatnia znaczy bardzo wiele dla FEDu.

Silne i słabe aktywa finansowe

USD/JPY rano chciało, ale zapędy zostały powstrzymane – para znowu w górę. Ponownie traci również frank szwajcarski, AUD natomiast niespodziewanie silnie koryguje w górę.

SILNE: AUD, GBP

SŁABE: CHF, USD

Propozycje handlowe na koniec dnia

AUD/NZD – retest strefy oporu

USD/CAD – ponownie nad wsparciem

CAD/JPY – pod linią trendu

Dzisiaj przypatrujemy się notowaniom złota na wykresie H4. Obecnie jesteśmy świadkami drugiej, większej korekty w trwającym od listopada 2014 trendzie wzrostowym. Zakres pierwszej z nich został zaznaczony różowym prostokątem. Po osiągnięciu nowego szczytu powyżej 1300USD, cena znowu zaczęła się osuwać i opada wzdłuż linii trendu od końca stycznia. Przenosząc zasięg pierwszej korekty na obecną widzimy, że posiada jeszcze około 250 pipsów miejsca na rozszerzenie. Jej potencjalny zasięg znajduje się na wysokości szczytu, który rozpoczął ostatnią korektę spadkową (1238USD).  Jeżeli cena będzie dalej przesuwała się w dłuż czerwonej linii oporu wtedy bardzo prawdopodobne, że dojdzie do naszego kluczowego wsparcia. Tam natomiast możemy spodziewać się silnego odbicia.

GOLDH4

Warto zwrócić również uwagę na mierzone zniesienie Fibo – 38.2% ostatniego ruchu wzrostowego trzy raz w ostatnich tygodniach zatrzymywało silniejsze osunięcia XAU/USD i pozwalało złotu powracać pod linię oporu. Pokonanie poziomu Fibo utwierdzi nas w przekonaniu, że zmierzamy w stronę wsparcia 1238USD (które dodatkowo pokrywa się ze zniesieniem Fibo 50%).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here