
Na tle lekkiego kalendarza makroekonomicznego popołudniowe wyniki raportu z rynku pracy autorstwa ADP mogą spotkać się ze szczególnie dużą uwagą ze strony inwestorów, szczególnie w obliczu dobrych wyników zatrudnienia raportowanych przez ISM we wtorkowym raporcie dotyczącym PMI. Jeżeli konsensus w wysokości 190 tysięcy etatów w lipcu potwierdzi się, wtedy przed piątkowym NFP wzrośnie apetyt na dobre wyniki.
Duże banki zgodne co do dzisiejszej publikacji
Analizując rekomendacje największych banków przed dzisiejszą publikacją zaplanowaną na godzinę 14:30 widać, że w ich prognozach nie ma zbyt wielkich rozbieżności co do ostatecznego poziomu głównego wskaźnika dzisiejszego raportu. Oznaczałoby to silne odbicie od czerwcowego pułapu 158 tysięcy (9-miesięczne dołki) i utwierdziło rynki, że kondycja zatrudnienia ma się dobrze (co jest również niezwykle istotne dla FED):
- UniCredit – 190 tysięcy
- BNP Paribas – 185 tysięcy
- Dankse – 195 tysięcy
- CACIB – 195 tysięcy
- Morgan Stanley – 190 tysięcy
Jeżeli chodzi natomiast o ruchy na USD – nawet w przypadku dobrego raportu – będą raczej krótkoterminowe i mogą wywołać co najwyżej realizację dotychczasowych zysków realizowanych przez inwestorów obstawiających przeciwko dolarowi (w samym lipcu dolar tracił bowiem 3,6% wobec ważonego koszyka innych walut).

EUR/USD coraz bliżej 1.19, czy ADP „pomoże”?
O ile dobre wyniki raportu ADP zaburzą chociaż na chwilę rajd euro wobec amerykańskiego dolara, to słabe rezultaty powinny pomóc w utrzymaniu wzrostów. W tym momencie wykres EUR/USD zaczyna przesuwać się w kierunku pułapu 1.1900 coraz odważniej oddalając od wsparcia 1.1800. Pytanie brzmi więc, czy dzisiaj doczekamy się testu kolejnego psychologicznego pułapu? Wiele zależeć będzie oczywiście od popołudniowych danych:

Podsumowując, w obliczu ADP inwestorzy powinni nastawiać się na silniejsze ruchy, jednak charakteryzujące się krótką żywotnością:
- ADP poniżej oczekiwań – spadki dolara amerykańskiego
- ADP zgodne z oczekiwaniami lub powyżej – realizacja krótkoterminowej korekty wzrostowej na USD
Opór intraday rysuje się na 1.1868 (PP R2), natomiast wsparcie sesyjne na 1.1822 (PP M3 oraz 33SMA).

Śledź publikację na łamach Comparic.pl oraz bezpośrednio na kanale Rynki na Żywo.