Naga MarketsRynki czekają na lipcowe wyniki ADP

Na tle lekkiego kalendarza makroekonomicznego popołudniowe wyniki raportu z rynku pracy autorstwa ADP mogą spotkać się ze szczególnie dużą uwagą ze strony inwestorów, szczególnie w obliczu dobrych wyników zatrudnienia raportowanych przez ISM we wtorkowym raporcie dotyczącym PMI. Jeżeli konsensus w wysokości 190 tysięcy etatów w lipcu potwierdzi się, wtedy przed piątkowym NFP wzrośnie apetyt na dobre wyniki.


Duże banki zgodne co do dzisiejszej publikacji

Analizując rekomendacje największych banków przed dzisiejszą publikacją zaplanowaną na godzinę 14:30 widać, że w ich prognozach nie ma zbyt wielkich rozbieżności co do ostatecznego poziomu głównego wskaźnika dzisiejszego raportu. Oznaczałoby to silne odbicie od czerwcowego pułapu 158 tysięcy (9-miesięczne dołki) i utwierdziło rynki, że kondycja zatrudnienia ma się dobrze (co jest również niezwykle istotne dla FED):

  • UniCredit – 190 tysięcy
  • BNP Paribas – 185 tysięcy
  • Dankse – 195 tysięcy
  • CACIB – 195 tysięcy
  • Morgan Stanley – 190 tysięcy

Jeżeli chodzi natomiast o ruchy na USD – nawet w przypadku dobrego raportu – będą raczej krótkoterminowe i mogą wywołać co najwyżej realizację dotychczasowych zysków realizowanych przez inwestorów obstawiających przeciwko dolarowi (w samym lipcu dolar tracił bowiem 3,6% wobec ważonego koszyka innych walut).

Źródło: ADP

EUR/USD coraz bliżej 1.19, czy ADP „pomoże”?

O ile dobre wyniki raportu ADP zaburzą chociaż na chwilę rajd euro wobec amerykańskiego dolara, to słabe rezultaty powinny pomóc w utrzymaniu wzrostów. W tym momencie wykres EUR/USD zaczyna przesuwać się w kierunku pułapu 1.1900 coraz odważniej oddalając od wsparcia 1.1800. Pytanie brzmi więc, czy dzisiaj doczekamy się testu kolejnego psychologicznego pułapu? Wiele zależeć będzie oczywiście od popołudniowych danych:

EUR/USD W1 – konsolidacja z kilkudziesięciu ostatnich miesięcy za nami, przed Eurodolarem 1.1900, notowany ostatnio pod koniec 2014 roku

Podsumowując, w obliczu ADP inwestorzy powinni nastawiać się na silniejsze ruchy, jednak charakteryzujące się krótką żywotnością:

  • ADP poniżej oczekiwań – spadki dolara amerykańskiego
  • ADP zgodne z oczekiwaniami lub powyżej – realizacja krótkoterminowej korekty wzrostowej na USD

Opór intraday rysuje się na 1.1868 (PP R2), natomiast wsparcie sesyjne na 1.1822 (PP M3 oraz 33SMA).

EUR/USD M15

Śledź publikację na łamach Comparic.pl oraz bezpośrednio na kanale Rynki na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here