Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma ten drugi.


Słabe dane umacniają USD

Zgodnie z raportem IHS Markit, wskaźnik PMI dla sektora usług plasował się w styczniu br. na poziomie 53,3 co wynikiem gorszym od prognoz (53,5) i odczytu grudniowego (53,7).

“Spowolnienie w sektorze usług jest rozczarowujące, choć zostało częściowo zrekompensowane szybszym wzrostem produkcji w ciągu miesiąca. Po połączeniu, dwa badania PMI wskazują na to, że gospodarka rozwija się na dość solidnym, choć nie ekscytującym poziomie. Wyniki badania są bardziej zachęcające i sugerują, że tempo wzrostu gospodarczego może przyspieszyć w nadchodzących miesiącach…” –  komentuje Chris Williamson z IHS Markit.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o 16:00.

Dobre dane obojętne dla rynku

W odróżnieniu do danych opublikowanych przez IHS Markit, wyniki instytutu ISM okazały się zdecydowanie lepsze od grudniowych. Jak podaje ISM w styczniu wartości wskaźnika PMI dla sektora usług wzrastały do poziomu 59,90 z grudniowych 55,90. Odczyt ten okazał się również lepszy od i tak już optymistycznych prognoz. Ankietowani ekonomiści spodziewali się jednak wzrostu jedynie do 56,5. Korzystnie wypadały także wszystkie składowe. Polepszała się aktywność biznesowa oraz tempo wzrostu zatrudnienia oraz ilość nowych zamówień. Na rynku nie widać jednak wyraźniejszej euforii w związku z publikacją.

 

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że wraz z publikacją raportu IHS Markit obserwowaliśmy aprecjację USD. Drugi odczyt (ISM), mimo, że okazał się zdecydowanie lepszy, to jednak nie wywołał większej reakcji na rynku.

USDJPY M1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndie zakażą płatności kryptowalutami
Następny artykułO wykresach ani słowa… USD/JPY, AUD/NZD, CHF/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here