Naga MarketsPoranny komentarz makroWczoraj o 20:00 FOMC opublikował protokoły ze swojego marcowego posiedzenia – okazuje się, że sytuacja nie jest wcale tak zła jak mogło sugerować samo oświadczenie polityki monetarnej. Dzisiaj natomiast rynek skupia się na posiedzeniu BOE oraz wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych w USA.


FED przygotowuje się do podwyżek stóp

Po dosyć gołębim oświadczeniu polityki monetarnej opublikowanym 18 marca, rynki spodziewały się, że protokoły Federalnego Komitetu Otwartego Rynku będą posiadały podobną retorykę. Okazały się jednak zdecydowanie bardziej jastrzębie i sugerują, że sytuacja wcale nie jest taka zła.

Credit Agricole twierdzi, że FED cały czas czyni przygotowania mające na celu umożliwienie pierwszej podwyżki stóp i rozpoczęcia cyklu normalizacji polityki pieniężnej. W swoich działaniach nie zamierza jednak kierować się pochopnością i na pewno nie toczy walki z czasem. W FOMC zasiada przynajmniej 5 jastrzębi, którzy chcieliby widzieć start podwyżek w połowie tego roku – czerwiec oraz wrzesień są cały czas w grze, co na pewno wspiera dolara. Więcej na ten temat tutaj.

Co czeka nas jeszcze dzisiaj w kalendarzu?

W trakcie dzisiejszej sesji oczy inwestorów przyciąga przede wszystkim decyzja w sprawie stóp procentowych oraz wielkości programu skupu aktywów Banku Anglii (13:00) oraz cotygodniowe jobless claims, czyli ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (14:30). Cały kalendarz makro na dzisiaj prezentuje się natomiast następująco:

  • 10:30 – UK – bilans handlowy
  • 13:00 – UK – decyzja BOE w sprawie stóp procentowych i zakresu skupu aktywów
  • 14:30 – Kanada – pozwolenia na budowę indeks cenowy nowych domów
  • 14:30 – USA – wnioski o zasiłek dla bezrobotnych
  • 16:00 – USA – zapasy w hurcie

W zeszłym tygodniu claimsy kształtowały się na poziomie 268 tysięcy, co było jednym z najniższych wyników w tym roku. Prognozy na teraz mówią natomiast o 285 tysiącach, co również będzie bardzo dobrym rezultatem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here