Naga MarketsWczoraj o godz. 20:00 poznaliśmy decyzje FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowych poziomach 0,25-0,50%. O godz. 20:30 Janet Yellen odczytała oświadczenie FOMC po czym nastąpiła tradycyjna sesja pytań i odpowiedzi (Q&A). Całość można było śledzić na bierząco w specjalnym, na bieżąco aktualizowanym artykule oraz za pośrednictwem naszego profilu na Twitterze!


USD

Początkowo Dolar Amerykański notował wzrosty, które stosunkowo szybko przerodziły się w zdecydowane osłabienie Amerykańskiej waluty. Niespełna godzinę po publikacji decyzji dotyczącej stóp procentowych Indeks Dolara dotarł do istotnego wsparcia 95.64 a chwilę później je pokonał. Obecnie znajdujemy się na wysokości kolejnego, lokalnego wsparcia 95.23 i jeżeli ono również zostanie pokonane, wówczas potencjalny spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 95.00

US Dollar Index H1
US Dollar Index H1

EURUSD

Po nocnym spowolnieniu, na tzw. Edku “pociąg na północ” ruszył dynamicznie od samego rana. Chwilę po godz. 8:00 rynek pokonał istotną strefę oporu w okolicach poziomu 1.1205 i jeżeli to wybicie nie zostanie szybko zanegowane, wówczas wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.1283. W przypadku EUR warto wziąć dziś pod uwagę przemowę prezesa EBC, Mario Draghiego o godz. 15:00, która może spowodować zwiększona zmienność na rynkach.

EURUSD H1
EURUSD H1

AUDUSD

Po trwających od blisko siedmiu dni wzrostach rynek dotarł do istotnej strefy oporu w okolicach poziomu 0.7655. Odrzucenie tego poziomu mogłoby wywołać spadki przynajmniej w okolice pokonanego wczoraj poziomu 0.7602 zbiegającego się z momentum 50% korekty Fibonacciego z wczorajszych wzrostów.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Już dziś odbierz bonus powitalny 50 EUR od Brokera RoboForex[/pullquote]

AUDUSD H1
AUDUSD H1

USDCAD

Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce wczoraj na parze USDCAD gdzie zdecydowane osłabienie Dolara Amerykańskiego spowodowało wybicie dołem z trwającej od siedmiu dni konsolidacji. Obecnie spadki są kontynuowana i wszystko wskazuje na to, że najbliższym poziomem wsparcia, w okolicach którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji popytowej są okolice poziomu momentum 50% korekty Fibonacciego z całych wcześniejszych wzrostów oraz wsparcia 1.3030.

USDCAD H1
USDCAD H1

USDCHF

Po całonocnych spadkach rynek pokonał linię wcześniejszego trendu wzrostowego i dotarł w okolice bardzo ważnego wsparcia 0.9707. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę dla spadków nawet w okolice poziomu 0.9650.

USDCHF H4
USDCHF H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here