Naga Markets

Cały WIG20 ma oczy skierowane na PKN Orlen, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 9 marca 2023 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na globalne indeksy giełdowe oraz przeanalizowano sytuację na spółce PKN Orlen, a także omówiono perspektywy dla ropy naftowej. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości ze świata finansów.

  • Dokąd zmierzają amerykańskie indeksy: SP500, NASDAQ w obliczu jastrzębiej Rezerwy Federalnej?
  • Wyniki finansowe PKN ORLEN. Co można wyczytać z analizy technicznej akcji spółki?
  • Analiza cen ropy naftowej Brent i WTI. Jakie są zapasy ropy naftowej w USA?Rynki wciąż optymistyczne, mimo niepokojących sygnałów z gospodarki

Amerykańskie indeksy giełdowe pozostają nieco zdezorientowane w obliczy wypowiedzi Jerome Powella. Z wypowiedzi szefa Fedu wynika, że w marcu czeka nas podwyżka stóp o 50 pb., co zaniepokoiło inwestorów na całym świecie, ponieważ taki kurs powinien osłabić największą gospodarkę na świecie.

Co ciekawe przy tym zdezorientowaniu rynki wydają się dość optymistyczne na te wszystkie niepokojące sygnały z gospodarki, rynku pracy czy perspektyw inflacji. Wall Street ma wyraźnie ochotę rosnąć – oznajmił Maciej Leściorz.

Tymczasem PKN Orlen chwali się bardzo dobrymi wynikami finansowymi, a spółka wciąż ma ambitne plany. Notowania giełdowe jednak tego nie potwierdzają, a kurs akcji jest w okolicach linii trendu spadkowego.

W związku z kapitalizacją Orlenu i szerokością działalności, z dominacją, z pozycją monopolistyczną i ze znaczeniem politycznym nie sposób zwracać uwagę na to co się dzieje na tej spółce. Cały WIG20 siedzi na Orlenie i bezpośrednio inwestorzy zagraniczni, którzy chcą alokować część swoich portfeli sprawiają, że domyślnie te środki trafiają do tej spółki – stwierdził Łukasz Wardyn.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCena Bitcoina może rosnąć przez długie lata, jeśli utrzyma się ten trend
Następny artykułSVB bankrutuje, USDC zdepegowane. Kto następny i co dalej?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.