Naga MarketsSolution One funduszem inwestycyjnym roku 2020 według nagród Invest Cuffs 2021. Rozmowa z Tomaszem PiwońskimPodczas tegorocznej edycji Invest Cuffs 2021 fundusz Solution One uzyskał nagrodę w kategorii “Fundusz Inwestycyjny Roku 2020”. Jak podkreśla Tomasz Piwoński, zarządzający Solution One, w rozmowie na antenie Comparic24, na co dzień skupiają się oni na transakcjach arbitrażowych, które wynikają z braku efektywności rynków, co jest efektem manipulacji m.in. banków centralnych.

  • Solution One zwycięża w kategorii “Fundusz Inwestycyjny Roku 2020”.
  • Postępująca cyfryzacja sprawa, że rynek się zmienia i pewne stare wzorce odchodzą do lamusa.
  • Transakcje arbitrażowe są możliwe dzięki nieefektywności rynków, a ta jest pokłosiem m.in. działań banków centralnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Solution One wyróżniony w trakcie Invest Cuffs 2021

Fundusz Solution One, którego zarządzającym jest Tomasz Piwoński, w trakcie konferencji Invest Cuffs 2021 zdobył nagrodę w kategorii Fundusz Inwestycyjny Roku 2020″. Jak podkreśla gość programu Comparic24, wyróżnienie to odbiera on jako podziękowanie za swoją pracę, poświęcony czas oraz osiągnięte wyniki. Warto wskazać, że od początku swojego istnienia uzyskana stopa zwrotu wyniosła ponad 60%, a przeprowadzane transakcje mają głównie charakter arbitrażowy.

Sam rynek finansowy w trakcie ostatnich lat przechodzi ogromne zmiany, a jednocześnie skala tych zmian dalej jest niższa niż w innych segmentach gospodarki, co sprawia, że prawdopodobnie największe „skoki” jeszcze przed nami.

Jako przykład przedstawiona została, chociażby kwestia pozyskiwania klientów. W dzisiejszych czasach są strony internetowe, na które klient wchodzi i jeśli jest zainteresowany, to sam kontaktuje się z funduszem (właśnie poprzez stronę), podczas gdy dawne metody w postaci naganiaczy, ludzi w garniturach i krawatach, którzy namawiali f2f odchodzą do lamusa. I wiele podmiotów ten kluczowy moment przespało.

Nieefektywność napędza przez banki centralnego

– Ze studiów wyniosłem, że rynki są efektywne – nie są. Jest mnóstwo sytuacji. Przykład? To, co na antenie mówiłem. NBP, który manipulował rynkiem. To był pewny short jak dla mnie, banalne zagranie. Są czasami takie banalne zagrania, bardzo rzadko, ale są. A rynek teraz jest non stop zmanipulowany, chociażby przez banki centralne. Wypaczone stopy procentowe. Ta hossa wypaczona działaniem banków centralnych. Po prostu rynki nie są efektywne, bo jest zbyt duża ingerencja i trzeba wyłapać, gdzie jest na nieefektywność, bo w większość przypadków oczywiście są efektywne. Dziewięćdziesiąt parę procent są i tam nie ma pola do tego. – wskazuje Tomasz Piwoński.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty polski kurs | kursy kryptowalut | gpw notowania | biomed akcje | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here